آغاز تخریب پایگاه هسته ای «پونگری» کره شمالی | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

کره شمالی تخریب  سایت هسته ای «پونگری» را آغاز کرده است. به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت « 38 نورت» با استناد به عکس های ماهواره ای، کره شمالی  تخریب پایگاه آزمایش های هسته ای «پونگری» را آغاز کرد که این مراسم برای 25-23 ماه مه در نظر گرفته شده است. نشریه مذکور نوشته است: «عکس های ماهواره ای به تاریخ 7 ماه مه مؤید آن است که دمونتاژ پایگاه با سرعت تمام ادامه دارد».

ریل ها و واگن ها دمونتاژ و چند عمارت پشتیبان نیز تخریب و چند ساختمان بزرگ دیگر - مرکز فرماندهی و مدیریت - دست نخورده باقی مانده­اند. ورودی تونل ها نیز به شکل سابق باقی مانده­اند که احتمالا به این دلیل است که مراسم بستن آن ها در حضور خبرنگاران خارجی انجام شود. در مراسمی قریب الوقوع «تونل ها با کمک انفجار پر شده و ورودی آن ها بسته خواهد شد».

به تصمیم کمیته مرکزی حزب کار کره شمالی، پایگاه آزمایش هسته ای «پونگری» کره شمالی  25-23 ماه مه بسته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کره شمالی، خبرنگارانی از کره جنوبی، چین، آمریکا، بریتانیا و روسیه می توانند در این مراسم حضور داشته باشند. به آنها پیشنهاد خواهد شد در مرکز خبری ویژه ای در «وانسان» با یک پرواز ویژه از پکن حضور یابند و از آنجا با یک قطار ویژه به پایگاه آزمایش هسته­ای رسانده خواهند شد. در محل، خبرنگاران می توانند تمام روند تخریب پایگاه را مشاهده کنند.

آغاز تخریب پایگاه هسته ای «پونگری» کره شمالی

49