آغاز رزمايش اقتدار ارتش جمهوري اسلامي در مرزهاي غرب كشور | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

مرحله سوم رزمايش حيدر كرار ارتش به نام اقتدار با حضور يگان هاي واكنش سريع، توپخانه و پهپادي، در مرزهاي غربي كشور برگزار شد.

امیر حيدري فرمانده نيروي زميني ارتش كه در منطقه رزمايش حضور داشت گفت: ارتش جمهوري اسلامي ايران در اوج آمادگي رزمي قرار دارد و به منظور ارزيابي تحرك و پا در ركابي نيروهاي خود رزمايش اقتدار را در اين منطقه آغاز كرده است.

به گزارش روابط عمومي نيروي زميني ارتش، مرحله آماده سازي رزمايش اقتدار ارتش در منطقه مرزي غرب كشور آغاز شد.

رزمايش اقتدار به صورت مشترك با حضور يگان هايي از نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران و جمهوري عراق در منطقه مرزي غرب برگزار مي شود و يگان هاي زرهي، توپخانه، پهپاد و هوانيروز نيروي زميني در اين رزمايش نقش بسزايي ايفا مي كنند.

آمادگي بالا در دفاع از مرزها

معاون هماهنگ كننده فرمانده كل ارتش جمهوري اسلامي ايران در حاشيه برگزاري سومين مرحله رزمايش بزرگ حيدر كرار با عنوان رزمايش مشترك اقتدار در منطقه عمومي مرز رسمي پرويزخان شهرستان قصرشيرين كه با حضور امير سرتيپ كيومرث حيدري فرمانده نيروي زميني ارتش و جمعي از فرماندهان برگزار شد، گفت: ارتش از آمادگي بالايي در دفاع از تماميت ارضي كشورمان برخوردار است.

اميرسرتيپ محمدحسين دادرس افزود: ارتش تابع ولايت است و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را با تمام توانش پشتيباني مي كند.

وي اظهارداشت: نظام مقدس كشورمان در سياست هايش حاكميت ارضي كشور همسايه را به رسميت مي شناسد و به همان اندازه اي كه نظام از ما بخواهد در صحنه هستيم.

معاون هماهنگ كننده فرمانده كل ارتش اضافه كرد: رزمايش يك آمادگي براي به ظهور رساندن توانمندي ها و تمرينات با هم در همه حوزه هاي رسته اي و نيرويي است.

امیر دادرس با بيان اين كه اگر رزمايش از نيروي نظامي گرفته شود آن نيرو از بين مي رود، افزود: زيرا نيروي نظامي با رفاه بيگانه است و فرمانده معظم كل قوا از ما خواسته اند كه پا به ركاب باشيم و در هر زمان و كمترين مكان آماده يك رزمايش بزرگ هستيم.

وي با بيان اين كه رزمايش نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران با برگزاري رزمايش در ديگر كشورها تفاوت دارد، ادامه داد: رزمايش هاي برگزار شده برگرفته و الهام بخش از صحنه واقعي رزم و 8 سال دفاع مقدس است.

معاون هماهنگ كننده فرمانده كل ارتش جمهوري اسلامي ايران اضافه كرد: در يك ارزيابي و رصد عمده رزمايش هاي دنيا مي بينيم كه فاصله آن با رزمايش هاي نظام مقدس ما خيلي زياد است زيرا تيم ها، گروه هاي رزمايش، لشكر و قرارگاه ها عمدتا چيزي را ظاهر مي كنند كه عين واقعيت صحنه نبرد است.

او با بيان اين كه در اين رزمايش آمادگي نيروي زميني خوب ارزيابي شده است، افزود: نيروي زميني فرماندهان خوبي داشته و امروز وضع در صحنه نيروي زميني را ممتاز ارزيابي مي كنيم.
وي گفت: نيروي نظامي اگر خودكفا و متكي به داخل و توانمندي هاي خود باشد امنيت آفرين است و اگر استقراضي و تكيه اش به بيرون باشد نه تنها امنيت نمي آورد بلكه امنيتش را نيز به حراج مي گذارد.

ایشان افزود: كشورهاي منطقه بيشتر تجهيزات خود را از ديگران تهيه مي كنند اما تمام تجهيزات ارتش جمهوري اسلامي ايران بومي است كه در راستاي دفاع از مرزهاي كشور به كار گرفته مي شود.

وي اظهارداشت: با تلاش نيروهاي ارتش جمهوري اسلامي ايران، امنيت كامل در مرزهاي كشورمان برقرار است و تمام تحرك هاي آن سوي مرز با ابزار الكترونيكي بصري كه در اختيار داريم به طور كامل رصد مي شود.

امیر دادرس اضافه كرد: تمام تجهيزات نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران بومي است و براي مقابله با هر تهديدي آماده به كار گيري است. موشك نوين ان 10 با نام نازعات نيز در صحنه رزمايش خودنمايي كرد. موشكي كه جابه جايي آن راحت و قدرت آن تن دشمن را مي­لرزاند؛ ان 10 مي تواند با تعداد انبوه جاي توپخانه را بگيرد و با برد موثر و قدرت تخريبي كه دارد هياهويي ميان دشمن ايجاد كند.

آغاز رزمايش اقتدار ارتش جمهوري اسلامي در مرزهاي غرب كشور

49