آمریکا و رژیم صهیونیستی برایِ بی‌ثبات کردن عراق تلاش می‌کنند | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

آمریکا و رژیم صهیونیستی برایِ بی‌ثبات کردن عراق تلاش می‌کنند

 

«هادی العامری»، رئیس ائتلاف «الفتح» عراق روز یکشنبه (28 مهر 1398) در یک کنفرانسِ خبری در شهر مقدسِ کربلا، اظهار کرد که عراق با مشکلاتِ واقعی رو به رو است. وی گفت: «ما با مشکلاتی مواجه هستیم و فرزندانِ ما که به خیابان‌ها آمده و تظاهرات می‌کنند، حق دارند. مشکلاتِ واقعی در کشور وجود داشت و هنوز نیز این مشکلات وجود دارد.»

هادی العامری در بیانِ ریشۀ مشکلاتِ کنونیِ عراق نیز جنگِ پنج ساله با داعش و سیاست‌هایِ اشتباهِ دولت سابق که به اعتقادِ وی موجبِ تراکم فارغ‌التحصیلانِ بدون شغل شد را عاملِ اصلی مشکلات دانست و گفت که جوانان حق دارند به دنبالِ حل معضلاتِ خود باشند.

رئیس ائتلاف الفتح افزود: «دولتِ عراق باید حقیقت را نشان دهد و کسانی را که تظاهرکنندگان و نیروهایِ امنیتی را هدف قرار دادند، رسوا کند.» وی گفت که جوانانِ معترض همان‌هایی هستند که علیهِ داعش جنگیدند و با خونِ آن‌ها عراق پیروز شد.

رئیس ائتلاف الفتح عراق در بخشِ دیگری از سخنان خود به فتنه انگیزیِ آمریکا و رژیم صهیونیستی در عراق اشاره کرد و گفت: «آمریکا و رژیم صهیونیستی نمی‌خواهند عراق در ثبات به سر ببرد؛ همۀ مردمِ عراق تمامیِ تلاش خود را می‌کنند که عراق دارایِ قدرت و عزت باشد نه اینکه تابع یا تحتِ سلطۀ کشوری شود.»

دولتِ «عادل عبدالمهدی» تاکنون با اتخاذِ تصمیماتی قولِ حل مشکلات و تأمینِ شغل و مسکن را به مردم داده است؛ با این وجود معترضین که به علتِ مصادف شدن با اربعین امام حسین (ع) اعتراضات را متوقف کرده بودند، بارِ دیگر اعلام کرده‌اند که به خیابان‌ها خواهند آمد.

منبع خبر: شبکۀ العالم

آمریکا و رژیم صهیونیستی برایِ بی‌ثبات کردن عراق تلاش می‌کنند

49