اجمالی/ لاریجانی در همایش "نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی": نقشه قدرت های جهانی درباره جهان اسلام اجرایی نشد | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

اجمالی/ لاریجانی در همایش "نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی":
نقشه قدرت های جهانی درباره جهان اسلام اجرایی نشد
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انقلاب تونس و شرایط عراق برای قدرت های جهانی قابل پیش بینی نبود و آنها نسخه دیگری در خاورمیانه و جهان اسلام داشتند اما نقشه آنها اجرایی نشد.
به گزارش روابط عمومی همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی، علی لاریجانی در مراسم افتتاحیه همایش "نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی" با اشاره به این مطلب گفت: در سوریه، عراق، افغانستان و جنگ 33 روزه نیز آنها به دنبال همین اهداف از پیش تعیین شده بودند اما اتفاقات دیگری افتاد.
لاریجانی افزود: سیاسی شدن و جوامع و فعال شدن جوامع سیاسی از موارد قابل توجه معادلات جدید جهانی است، برژینسکی سالها قبل به رهبران آمریکا این موضوع را هشدار داده بود که مورد توجه مقامات آمریکایی قرار نگرفت.
وی با اشاره به روحیه حماسی ایجاد شده در جوامع اسلامی گفت: حالت خمودگی از جوامع اسلامی در حال از بین رفتن است و جای خود را به شور و نشاط سیاسی می دهد. نمونه بارز آن را می توان در فلسطین و گروه های مبارز، در لبنان و جریان حزب الله می باشند. و گروه های خنثی و منفعل به حاشیه رانده شده اند.
البته گروه های مخرب وجه زبیباری این حماسه گکری را از بین برده اند.
گفتنی است همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی با حضور جمعی از نخبگان اندیشمندان، رهبران و متفکران جهان اسلام از 32 کشور جهان به مدت 2 روز در مرکز همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است.
ادامه دارد...
انتهای پیام/

اجمالی/ لاریجانی در همایش "نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی": نقشه قدرت های جهانی درباره جهان اسلام اجرایی نشد

49