ادعای نخست وزیر رژیم صهیونیستی: ایران در پی توسعه تسلیحات به شدت خطرناک در سوریه برای نابودی اسرائیل است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز سه شنبه (18/2/97) ایران را متهم کرد که در پی توسعه تسلیحات به شدت خطرناک در سوریه است تا اسرائیل را نابود کند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی این ادعا را در جریان نشست سه جانبه با رئیس جمهوری قبرس و نخست وزیر یونان در نیکوزیا پایتخت قبرس مطرح کرد.

نتانیاهو ایران را متهم کرده است که بدنبال استقرار نیروی نظامی دریایی و زیر دریایی در مدیترانه است و گفت که این موضوع تهدیدی واقعی برای ما است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در هفته‌های گذشته گفته بود که این رژیم اجازه نخواهد داد که ایران حضور نظامی اش را در سوریه گسترش دهد. تهران و دمشق، رژیم صهیونیستی را متهم می کنند که در ماههای گذشته در چندین حمله هوایی پایگاه نیروهای ایرانی در سوریه را مورد حمله قرار داده است. نتانیاهو اگرچه در جریان کنفرانس خبری سه جانبه، ایران را مورد حمله قرار داد اما اشاره ای به توافق هسته‌ای ایران و قدرتهای جهانی و احتمال خروج آمریکا از این توافق نکرد. با این حال آلکسیس سیپراس نخست وزیر یونان موضعی مخالف خروج آمریکا از توافق هسته ای گرفت و گفت: «لغو توافق با ایران می تواند بی ثباتی بیشتری به همراه داشته باشد.» رژیم صهیونیستی در هفته های گذشته به شدت تلاش کرده است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا را به خروج از برجام ترغیب کند.

ادعای نخست وزیر رژیم صهیونیستی: ایران در پی توسعه تسلیحات به شدت خطرناک در سوریه برای نابودی اسرائیل است

49