ارتشِ سوریه به زودی عملیاتی را در غربِ حلب آغاز می‌کند | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

ارتشِ سوریه به زودی عملیاتی را در غربِ حلب آغاز می‌کند

 

شهرِ حلبِ سوریه این روزها شاهدِ حملاتِ راکتی عناصر تروریستیِ جبهه النصره و سایر گروه‌هایِ تروریستیِ همپیمان آن است. این حملات، باعثِ کشته و زخمی شدنِ شمار زیادی از غیر نظامیان شده است. حملاتِ تروریست‌ها از محلۀ «الراشدین» واقع در غربِ شهر حلب صورت می‌گیرد.

پایگاهِ خبری «العهد» لبنان روز شنبه (2 آذر 1398) اعلام کرد که این اقداماتِ تروریستی حکایت از نزدیک شدنِ آغازِ عملیات نظامیِ ارتش سوریه به مواضعِ النصره دارد تا به حضورِ این تروریست‌ها پایان دهد.

یک منبعِ بیمارستانی از مرکزِ بهداشت استانِ حلب خبر داد، طی چند روز گذشته، در حملاتِ خمپاره‌ای و راکتیِ تروریست‌ها به محله‌های «الحمدانیة»، «الجمیلیة»، «الإعظمیة» و «صلاح الدین» شهرِ حلب، هفت غیر نظامی کشته و پانزده نفر نیز زخمی شده‌اند.» این منبع تأکید کرد که به خاطرِ وضعیتِ نامساعد شمارِ زیادی از این غیر نظامیان، احتمالاً بر تعدادِ افراد کشته شده، افزوده خواهد شد.

یک منبعِ نظامیِ سوری که در حلب حضور دارد، به پایگاه خبری العهد گفت: «پس از بمبارانِ محله‌های مسکونی با خمپاره‌هایِ حامل مواد منفجره و با قدرتِ تخریب بالا توسطِ تروریست‌های النصره، روز شنبه (2 آذر 1398) در این شهر آرامشِ شکننده‌ای حکمفرما بود.»

این منبع نظامی اعلام کرد که ارتشِ سوریه طی چند روزِ گذشته، پاسخِ حملاتِ عناصرِ النصره را داده، ولی تا چند روز آینده، آغازِ عملیات نظامی‌ای اعلام خواهد شد که ارتش سوریه علیه مواضع تروریست‌ها در غربِ حلب آغاز خواهد کرد.»

این منبع تأکید کرد: «ارتش سوریه در مسئلۀ بمباران غیر نظامیانِ بی‌دفاع یا حملاتِ راکتی به آنان با این شیوۀ وحشیانه، سکوت نخواهد کرد. ارتش برای پاکسازیِ غرب حلب از کانون‌هایِ تروریستیِ حاضر در آن، که امتدادِ آن به عمقِ اِدلب می‌رسد، آماده می‌شود.»

این منبع نظامی اعلام کرد که تروریست‌های النصره در غربِ حلب، دو راه بیشتر پیشِ روی خود ندارند؛ یا اینکه به سمتِ مسیرهایِ امدادرسانیِ خود در اِدلب فرار کنند یا اینکه با ارتشِ سوریه بجنگند؛ ارتشی که دیگر نمی‌پذیرد وضعیتِ حلب به همین صورت باقی بماند.

منبع خبر: شبکۀ العالم

ارتشِ سوریه به زودی عملیاتی را در غربِ حلب آغاز می‌کند

49