اردوغان: پروندۀ خاشقجی را شخصاً پیگیری می‌کنم | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

اردوغان: پروندۀ خاشقجی را شخصاً پیگیری می‌کنم

 

رئیس‌جمهوری ترکیه امروز یکشنبه 15 مهرماه 97 روزنامه‌نگار منتقد مفقودشدۀ سعودی را «دوست» خود خطاب کرد و گفت که شخصاً پروندۀ وی را دنبال می‌کند.

 

گزارش‌ها حاکی است که جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی سه‌شنبه 10 مهرماه 97 در کنسولگری عربستان در استانبول مفقود شده است. خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع آگاه در ترکیه خبر داد، مقام‌های این کشور بر این باورند که این روزنامه‌نگار منتقد که پس از ورود به کنسولگری ریاض در استانبول ناپدید شده بود، در داخل ساختمان این مقر دیپلماتیک به قتل رسیده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه به خبرنگاران در آنکارا گفت که کنسولگری عربستان و فرودگاه‌های استانبول برای پیدا کردن اثری از روزنامه‌نگار منتقد سعودی زیر ذره‌بین هستند. وی گفت، هنوز امیدوار است که جمال خاشقچی در صحت و سلامت باشد.

رئیس‌جمهوری ترکیه افزود که مقامات مسئول در حال بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته هستند و ورود و خروج‌ به فرودگاه‌های استانبول را زیر نظر دارند. اردوغان در عین حال تأکید کرد که باید منتظر نتیجه تحقیقات ماند که در زمان خود منتشر خواهد شد. وی، جمال خاشقجی را یک «روزنامه‌نگار و دوست» خطاب کرد. رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که شخصاً پروندۀ مفقود شدن او را دنبال می‌کند و نتایج تحقیقات دربارۀ این موضوع اعلام خواهد شد. رئیس‌جمهوری ترکیه اظهار داشت: «ان‌شاء‌الله ما با شرایطی روبرو نشویم که خواهان آن نیستیم.»

منبع خبر: ایسنا

اردوغان: پروندۀ خاشقجی را شخصاً پیگیری می‌کنم

49