از بندرگاه انزلی، ناوگروه رزمی ارتش روسیه وارد آب‌های ایران شد | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

ناوگروه رزمی نیروی دریایی ارتش روسیه شامل دو رزم ناو از یگان‌های دریایی خزر روسیه صبح امروز از بندرگاه انزلی وارد آبهای جمهوری اسلامی ایران شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرانزلی، دو رزم ناو از یگان‌های دریایی خزر روسیه صبح امروز از بندرگاه انزلی وارد آبهای جمهوری اسلامی ایران شدند.

وزارت دفاع روسیه  هدف از سفر این  ناوگروه به جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان را افزایش و تحکیم همکاری‌های بین المللی بین کشورهای حاشیه خزر اعلام کرده است.

نظامیان روسیه با ناو موشک انداز تاتارستان و ناوچه موشکی گرادسویاژسک و ناوهای پشتیبانی به فرماندهی ناخدا یکم بابسکوف به بندرانزلی سفر کردند.

این چهارمین حضور ناوگروه‌های روسی در جمهوری اسلامی ایران است و  پیش از این و در سال‌های 1386 و 1393 و 1394 ناوگروه‌های این کشور با هدف ارتقاء روابط دوستانه به ایران سفر کرده بودند.

گفتنی است که قرار بود این ناوگروه روز گذشته وارد آب‌های ایران شود اما به‌دلیل وضعیت بد جوی دیروز این امر میسر نشد و امروز صبح از بندرگاه انزلی وارد ایران شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرماندهان ناوگروه روسیه در این سفر دو روزه با فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و  استاندار گیلان دیدار دارند.

این ناوگروه از شهرهای لاهیجان، رشت و همچنین منطقه آزاد انزلی بازدید می‌کند و پرسنل نیروی دریایی جمهوری اسلامی نیز در ناوهای روسی حضور می‌یابند.

 

 

 

 

 

از بندرگاه انزلی، ناوگروه رزمی ارتش روسیه وارد آب‌های ایران شد

49