استاد روابط بین الملل تاکید کرد : نقش ایمان به وعده های الهی در مدیریت تحولات گذار "هندسه قدرت جهانی" | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

استاد روابط بین الملل تاکید کرد
نقش ایمان به وعده های الهی در مدیریت تحولات گذار "هندسه قدرت جهانی"
استاد روابط بین الملل بر نقش ایمان به وعده های الهی در مدیریت تحولات گذار "هندسه قدرت جهانی" تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی همایش بین المللی "نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی"،
به گزارش روابط عمومی همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی، دومین روز از همایش نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی با برگزاری 6 نشست تخصصی پیرامون تحول هندسه قدرت جهانی آغاز به کار کرد.
روح الامین سعیدی در نشست تخصصی مدیریت راهبردی تحولات دوره گذار و پیچ و تاریخی اظهار کرد: مسئله ایمان به وعده های الهی زمانی می تواند به نظریه پردازی برای تحول هندسه قدرت به ما کمک کند که نه از منظر هستی شناسی غربی بلکه از منظر هستی شناسی اسلامی به آن نگاه کنیم.
وی افزود: خداوند در محور عالم قرار دارد و نظام جهانی یک نظام مهندسی شده و هدفمند است که براساس قواعد ثابت و لایتغیر الهی مانند قانون امهال یا استدراج عمل می کند.
استاد روابط بین الملل خاطرنشان کر: بر این اساس قدرت های انسانی فعال مایشاء نیستند و اراده الهی فوق آنها عمل می کند. یعنی قدرت های مادی جهان هر چقدر هم که توانمندی داشته باشند، باز هم عملا در دایره قواعد فراگیر الهی عمل می کنند.
سعیدی تصریح کرد: اگر کشورهای اسلامی، وعده های الهی را نه به صورت باورهای صرف آرمانی و مذهبی بلکه به صورت قواعد قطعی علمی قلمداد کنند، می توانند بر مبنای این قواعد، تحولات هندسه نوین قدرت جهانی را از منظر اسلام نظریه پردازی کنند.
"الگوها و نظریه های تحول هندسه قدرت جهانی"، "شناخت ظرفیت های راهبردی دنیای اسلام در تحول هندسه قدرت جهانی"، "چالش ها و آسیب های دنیای اسلام در تحول هندسه قدرت جهانی"، "دستاوردهای جهاد علمی در شکل گیری هندسه قدرت"، "آینده پژوهی انگاره های اجتماعی تحول هندسه قدرت جهانی در سطح (ملی، منطقه ای و بین المللی)"، "مدیریت راهبردی تحولات دوره گذار و پیچ تاریخی"؛ عنوان نشست های تخصصی صبح امروز همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی است.
گفتنی است همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی با حضور جمعی از نخبگان اندیشمندان، رهبران و متفکران جهان اسلام از 32 کشور جهان به مدت 2 روز در مرکز همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است.
انتهای پیام/

استاد روابط بین الملل تاکید کرد : نقش ایمان به وعده های الهی در مدیریت تحولات گذار "هندسه قدرت جهانی"

49