استقرار سامانه پاتریوت تحریک آمیز است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

صالحی درحاشیه همایش ملی نقش راهبردی دانشگاه ها و حوزه‌های علمیه در تحول هندسه قدرت جهانی در پاسخ به خبرنگار تسنیم در زمینه استقرار سامانه پاتریوت در مرز ترکیه و سوریه اظهار داشت: استقرار این سامانه ثبات و امنیت ایجاد نمی‌کند بلکه باعث تحریک می شود وی افزود :کسانی که تصمیم به این کار گرفته اند باید پاسخ گو باشند ولی تحلیل ما این است که استقرار این سامانه بجای ثبات باعث تحریک می‌شود.
صالحی در ادامه پاسخ به پرسش خبرنگاران در زمینه ایران هراسی توسط غرب بیان داشت: با تکنولوژی اطلاعات امروز دیگر مردم دسترسی به تمام اطلاعات را دارند و در چنین زمینه‌هایی اغفال نمی‌شوند. وی در پاسخ به چگونگی نشست ایران با گروه 1+5 گفت: در این زمینه نشست خوبی داشته ایم و دو طرف مشترکات زیادی با هم داشتند و در یکی و دو بند نیز باید به توافق‌هایی برسیم که ان شاء الله 26 دی ماه نشست دیگرمان برگزار می‌شود. صالحی در پاسخ به خبرنگار تسنیم در مورد آخرین وضعیت سردار علیرضا عسگری اظهار داشت: ما در یکی دو سال اخیر پیگیری‌های گسترده‌ای به خصوص از طریق سازمان‌های بین المللی از جمله صلیب سرخ داشته ایم تا بتوانیم ردپای در این زمینه پیدا کنیم.
وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه پاسخ به پرسش خبرنگاران در زمینه حوادث سوریه تصریح کرد: مردم سوریه باید خودشان در زمینه سرنوشت کشورشان تصمیم بگیرند ولی امروز ما شاهد آن هستیم که معارضان سوریه با استفاده از کودکان و نوجوانان با ریختن خون آنها قصد دارند به اهداف خود برسند ولی باید بدانند حکومتی که بر روی دریای خون ایجاد شود پابرجا نخواهد بود. صالحی ادامه داد: معارضان سوریه می‌خواهند حکومت این کشور را ساقط کنند ولی مردم این کشور این اجازه را نخواهند داد و تقدیر دست خداوند است و معارضان باید بدانند که حکومتی که توسط ریختن خون مردم ایجاد شود پایدار نخواهد بود. صالحی بیان داشت: ایران به همراه روسیه و چین در عرصه بین المللی در زمینه حوادث سوریه روشنگری خواهند کرد تا رخدادهای سوریه براساس کنوانسیون‌های بین المللی و خواسته مردم این کشور رقم بخورد. وی خاطرنشان کرد :ضمنا پیشنهاد 6 ماده ای ایران در زمینه سوریه نیز ارائه شده است که یک طرح جامعی به حساب می‌آید که خواسته‌های مردم سوریه نیز در آن لحاظ شده است.

استقرار سامانه پاتریوت تحریک آمیز است

49