انتقاد شدید سراُسقف بیت‌المقدس از یهودی‌سازی قدس | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

انتقاد شدید سراُسقف بیت‌المقدس از یهودی‌سازی قدس

 

«عطاالله حنا»، سراُسقف کلیسای روم ارتدوکس در بیت‌المقدس تأکید کرد: «پروژۀ رژیم صهیونیستی برای یهودی‌سازی قدس اشغالی، جنایت است.»

وی گفت: «اشغالگران با حمایت آمریکا درصدد از بین بردن هویت بیت‌المقدس، هدف قرار دادن مقدسات اسلامی و مسیحی و کاهش حضور فلسطینی‌ها در قدس اشغالی و از بین بردن آرمان مردم فلسطین هستند.»

سیاست‌های نژادپرستانۀ رژیم‌ صهیونیستی باعث کاهش شمار مسیحیان در فلسطین شده است. چندی پیش سازمان اسلامی - مسیحی حمایت از قدس و مقدسات اعلام کرد در حالی که در سال 1947 در قدس 27 هزار مسیحی ساکن بودند اما اکنون تعداد آن‌ها از 4 هزار نفر فراتر نمی‌رود که علت آن، سیاست‌های رژیم‌ صهیونیستی است. بر اساس این گزارش، مسیحیان، قبل از تأسیس رژیم‌ نامشروع صهیونیستی حدود 20 درصد از جمعیت فلسطین را تشکیل می‌دادند اما امروز، شمار آن‌ها کمتر از 2 درصد جمعیت فلسطین است. رژیم صهیونیستی اقدامات مختلفی برای فراری دادن مسیحیان از قدس انجام داده که سیاست‌های تبعیض‌آمیز در شغل و مسکن از جملۀ آن‌ها است. هدف اسرائیل از کوچاندن فلسطینی‌ها جایگزینی صهیونیست‌ها به جای آن‌ها است.

منبع خبر: شبکۀ الکوثر فارسی

انتقاد شدید سراُسقف بیت‌المقدس از یهودی‌سازی قدس

49