انقلاب اسلامی ایران منادی وحدت در میان کشورهای اسلامی است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

معاون راهبردی و حفاظت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: انقلاب اسلامی ایران منادی وحدت و یکپارچگی در دنیای اسلام است.
محمدباقر ذوالقدر در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی همایش بین المللی "نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی"، در خصوص برگزاری این اجلاس و دستاوردهای آن برای جمهوری اسلامی اظهار کرد: کشور ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره منادی وحدت و همدلی بین ملت‌های مسلمان و آزادی خواه جهان بوده است و این اجلاس هم بار دیگر بر این نکته تاکید می کند که دنیای اسلام با وجود یک رهبر مقتدر مانند مقام معظم رهبری می تواند تاثیرگذاری خود را در معادلات جهانی حفظ کند.
وی افزود: پیروزی‌های حزب الله لبنان و جنبش مردمی حماس در غزه بر رژیم صهیونیستی در کنار بیداری اسلامی و خیزش مردمی علیه حکام دیکتاتور منطقه، همه و همه نشانگر این است که انقلاب اسلامی ما می تواند در همه ابعاد خود تاثیرگذار باشد و پیام امام (ره) همچنان تازگی و طراوت خود را حفظ کرده است.
معاون راهبردی قوه قضاییه استفاده از نظریات نخبگان و دانشگاهیان جهان اسلام را در این خصوص بسیار خوب وموثر دانست و تاکید کرد: با توجه به تغییراتی که در شرایط امروز جهان در حال وقوع است نخبگان و دانشگاهیان دنیای اسلام می توانند با حضور در چنین هم اندیشی هایی نقش تاثیرگذار خود در ارائه نظریات سازنده ایفا کنند و اندیشه والای اسلامی را هرچه بهتر و دقیق تر به دنیا معرفی کنند.
ذوالقدر گروه های تکفیری و سلفی را یکی از خطرات پیشروی دنیای اسلام دانست و افزود: در حال حاضر جبهه صهیونیست‌ها و دشمنان دنیای اسلام به دنبال آسیب زدن به جامعه اسلامی هستند و یکی از ابزارهای آنها مجهز کردن گروه های تکفیری و سلفی است تا هم از این طریق به وحدت امت اسلامی آسیب برسانند و هم شرایطی را فراهم کنند که دنیای اسلام یک جامعه خشن در میان کشورهای اسلامی جلوه کند.
وی به واهمه قدرت‌های جهانی از پیشرفت ملت ایران به عنوان یک ملت مسلمان مستقل اشاره کرد و گفت: دشمن از پیشرفت کشور ما در حوزه‌های مختلف واهمه دارد که یکی ازآنها بحث هسته‌ای است بنابراین از هر دستاویزی برای تحت فشار قرار دادن کشور ما استفاده می کند تا ایران اسلامی به عنوان یک الگو و الهام بخش در جامعه اسلامی مطرح نشود.
معاون راهبردی قوه قضاییه در پایان ایران اسلامی را نماد آزادی خواهی در دنیای اسلام و نزد آزادی خواهان جهان دانست و تصریح کرد: در شرایط کنونی ایران اسلامی می تواند به نقش مهم خود در دنیای اسلام ادامه دهد و به عنوان یک الگو و مدینه فاضله برای همه ملت‌های آزادی خواه جهان مطرح باشد.

انقلاب اسلامی ایران منادی وحدت در میان کشورهای اسلامی است

49