اگر تجاوز اسرائیل به سوریه ادامه یابد، پاسخ این بار در قلب فلسطین اشغالی خواهد بود نه در جولان | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان روز دوشنبه (24/2/97) در دومین سالروز شهادت مصطفی بدرالدین از فرماندهان حزب الله همزمان با سالروز اشغال فلسطین سخنان مهمی در خصوص تحولات منطقه ایراد کرد.

حسن نصرالله با بیان اینکه سوریه وارد مرحله‌ای جدید شده است، تصریح کرد که هیبت رژیم صهیونیستی و هیبت نیروی هوایی آن شکسته شده و تهدیدات آن، توخالی است و نباید از آن ترسید. نصرالله با اشاره به تجاوزهای مکرر اسرائیل به سوریه اعلام کرد که بعد از سرنگونی جنگنده آن و پاسخ موشکی اخیر در جولان، این رژیم در پروازها و تحرکات خود حساب و کتاب‌های جدیدی وارد کرده و اگر بخواهد به تجاوز خود ادامه دهد، این بار پاسخ را در قلب فلسطین اشغالی دریافت خواهد کرد نه در جولان.

دبیر کل حزب الله با اشاره به تلاش ترامپ برای باز بین بردن حق مردم فلسطین، اعلام کرد که ترامپ همانطور که وعده کرده بود، سفارت را به قدس اشغالی منتقل کرد و قصد دارد در آینده نزدیک طرح معامله قرن را اعلام کند و هر کس از کشورهای عربی که با آن مخالفت کند مجازات خواهد شد که از نتایج آن عدم بازگشت آوارگان، محدود شدن کشور فلسطین به غزه و سازش کشورهای عربی با اسرائیل است.

نصرالله مردم، احزاب و اعضای محور مقاومت را به مقاومت و ایستادگی دعوت کرد و گفت، فلسطین نباید چیزی را امضا کند و بپذیرد و سه ضلع ترامپ، نتانیاهو، محمد بن سلمان، سه ضلعی نامستحکمی هستند که در صورت حذف یکی، کل آن فرومی‌پاشد.

اگر تجاوز اسرائیل به سوریه ادامه یابد، پاسخ این بار در قلب فلسطین اشغالی خواهد بود نه در جولان

49