ایران حامی ملت افغانستان است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

سپهبد «طارق شاه بهرامی» وزیر دفاع افغانستان که به تهران سفر کرده است، با سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرلشکر محمد باقری در این دیدار با اشاره به تاریخ، زبان و دین مشترک دو کشور، تاکید کرد: با فرهنگ و تمدن مشترک، دو ملت همواره در طول تاریخ همسایگان خوبی برای یکدیگر بوده‌اند و خواهند بود و هیچ مشکلی که غیر قابل حل باشد، بین دو کشور وجود ندارد. وی افزود: امیدوارم در این سفر تصمیمات خوبی به نفع هر دو ملت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و افغانستان اتخاذ شود.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه روابط نظامی دو کشور ریشه‌دار است، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آنکه کشور افغانستان مورد تجاوز نظامی قرار گرفت، جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش کرده تا در کنار ملت افغانستان و مجاهدین باشد و کمک کند تا مبارزه با اشغالگران پیش رود.

سرلشکر باقری ادامه داد: بعد از خروج اشغالگران هم در تمام مقاطع سعی کرده‌ایم تا حد امکان به برقراری امنیت در افغانستان کمک کنیم. وی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی از نیروهای مسلح توسط وزارت دفاع انجام می‌شود، تصریح کرد: ستادکل نیروهای مسلح به عنوان عالی‌ترین ستاد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، مسئولیت سیاست‌گذاری و هدایت نیروهای مسلح را بر عهده دارد.

در این جلسه مسائل مربوط به امنیت مرزها مورد بحث و ارزیابی قرار گرفت.

ایران حامی ملت افغانستان است

49