ایستگاه فضایی مشترک چین و روسیه | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

ایستگاه فضایی مشترک چین و روسیه

به گزارش چاینا دیلی، تا پایان این هفته، هیئت آژانس فضایی چین به مسکو سفر خواهد کرد. در این سفر، موضوع همکاری در زمینه برنامه های مشترک فضایی بین چین و روسیه، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ایجاد ایستگاه فضایی مشترک بین دو کشور نیز از دیگر مسائل مورد بحث خواهد بود. چین علاقه مند است تا از تجربه و فنآوری روسیه در ساخت تجهیزات فضایی استفاده کند و برای اشتراک­گذاری تجارب خود با روسیه اعلام آمادگی کرده است.

گفتنی است که شرکت فضایی روسکوموس روسیه و همتایان چینی خود در ماه مه در نشست بین ریاست جمهوری پوتین و شی جین پینگ تعدادی موافقت نامه مربوط به همکاری های فضایی را امضا کردند. همچنین، در آوریل امسال (اردیبهشت ماه)، چین تأسیسات ایستگاه فضایی "Tiangong-1" را در اقیانوس آرام برپا کرد.

در حال حاضر آزمایشگاه فضایی چین با نام "Tiangun-2" در مدار زمین قرار گرفته است. از این آزمایشگاه به عنوان یک مدل برای آزمایش تکنیک های پیشرفته آینده در ایستگاه مداری چند منظوره چینی استفاده می شود. افزون بر این، روسیه و چین قصد دارند تا ایستگاه فضائی مشترک خود را در مدار زمین مستقر نمایند. لازم به ذکر است که این ایستگاه فضایی بین المللی تا سال 2028 همچنان در مدار زمین قرار خواهد داشت.

منبع خبر: China Daily

 

ایستگاه فضایی مشترک چین و روسیه

49