بازتاب حملۀ موشکی ایران به مقر تروریست‌ها در رسانه‌های جهان | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

بازتاب حملۀ موشکی ایران به مقر تروریست‌ها در رسانه‌های جهان

 

حملۀ موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقر تروریست‌های عامل جنایت تروریستی اهواز با واکنش گستردۀ رسانه‌های جهان مواجه شد.

 

حملۀ موشکی بامداد روز دوشنبه (9 مهر 1397) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موشک‌های بالستیک زمین‌به‌زمین به مقر تروریست‌های عامل حمله تروریستی اهواز در شرق فرات در سوریه واکنش گسترده رسانه‌های جهان از جمله عرب زبان به‌ویژه سایت‌های اینترنتی را به‌دنبال داشت و آنها گزارش دادند که تعداد زیادی از عوامل تروریست و سران و سرکردگان پشت پرده جنایت اهواز در جریان این عملیات کشته یا زخمی شدند.

 

لبنان:

پایگاه خبری المیادین تأکید کرد که این حمله پاسخی مستقیم از سوی ایران برای آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی است و روی موشک‌ها عبارت‌هایی نظیر «مرگ بر آمریکا» ، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آل سعود» درج شده بود. شبکۀ المیادین همچنین گزارش داد که ایران با این حمله به مقر تروریست‌ها واقع در شرق فرات می‌خواست پیام‌هایی را به کشورهای حامی گروه‌های تروریستی بدهد. علاوه بر اینکه هواپیماهای بدون‌سرنشین نیز لحظه هدف قرار دادن مواضع تروریست‌ها در منطقۀ «البوکمال» را ثبت کردند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از این وعده داده بود که انتقام مرگبار و فراموش‌نشدنی از تروریست‌های عامل جنایت اهواز بگیرد. بیانیۀ سپاه پاسداران تأکید کرده بود که این نیروها انتقام مهلکی را در آینده‌ای نزدیک از تروریست‌ها خواهند گرفت و ضربۀ قوی به آن‌ها وارد خواهند کرد که هرگز آن را فراموش نمی‌کنند.

پایگاه خبری شبکه المنار نیز با درج فیلمی از این حمله تأکید کرد که ایران به تجاوز صورت گرفته در عملیات تروریستی اهواز واکنش نشان داد و مواضع تروریست‌ها در شرق فرات را هدف حملات موشکی خود قرار داد.

پایگاه خبری العهد نیز تأکید کرد که ایران انتقام خون شهدای خود را گرفت و موشک‌های بالستیک این کشور منطقۀ شرق فرات را به لرزه درآورد. این گزارش به نقل قولی از رسانه‌های خبری ایرانی پرداخت و تأکید کرد که موشک‌های مذکور از شهر کرمانشاه شلیک شده و با دقت بسیار بالا اهدافی را در شهر «البوکمال»، در شرق فرات هدف قرار داد.

 

بریتانیا:

خبرگزاری رویترز نیز با اعلام خبر عملیات موشکی سپاه پاسداران علیه مقر تروریست‌ها در سوریه آن‌ را واکنشی به حملۀ تروریستی هفتۀ گذشته در اهواز دانسته است.

 

ایالات متحده:

شبکۀ خبری سی.ان.ان گزارش داد که ایران حملۀ موشکی را به منطقۀ شرق فرات ضد تروریست‌های عامل حملۀ اهواز انجام داده است. این سایت نوشت که این حمله بامداد دوشنبه (9 مهر 1397) ضد مقر عناصری صورت گرفت که ایران آن‌ها را «گروه‌های تروریستی» توصیف کرده است!

 

یمن:

پایگاه خبری المسیره نیز گزارش داد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مقرر عناصر تروریست‌های عامل حادثۀ اهواز را با چندین موشک بالستیک هدف قرار داد که در نتیجۀ این حمله، تعداد زیادی از عناصر تکفیری کشته شدند. این گزارش تأکید کرد که رسانه‌های جمعی ایران تصاویری از حملۀ موشکی سپاه پاسداران به مقر گروه‌های تکفیری در شرق فرات را منتشر کردند که در واکنش به جنایت اهواز انجام شده است.

 

امارات متحدۀ عربی:

شبکۀ خبری العربیه نیز به انتشار این خبر به نقل از رسانه‌های رسمی ایرانی بسنده کرده و به نقل از سایت سپاه نیوز نوشت که مقر فرماندهی مسئولان عامل جنایت تروریستی اهواز در شرق فرات با موشک‌های بالستیک نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هدف قرار گرفت.

مصر:

پایگاه خبری الیوم السابع مصر نیز تصاویری از این حمله را منتشر کرد. این سایت اینترنتی نیز به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم نوشت که حملۀ مذکور باعث هلاکت و زخمی شدن تعدادی از سرکردگان و عناصر این گروه‌های مسلح شده است.

 

فرانسه و رژیم صهیونیستی:

خبرگزاری فرانسه، شبکه خبری فرانس 24 و رسانه‌های رژیم صهیونیستی از جمله دبکافایل و تایمز اسرائیل نیز به مخابرۀ خبر انتقام سپاه از عاملان حملۀ تروریستی اهواز پرداخته‌اند.

منبع خبر: خبرگزاری تسنیم

بازتاب حملۀ موشکی ایران به مقر تروریست‌ها در رسانه‌های جهان

49