برای حملۀ گسترده به غزه در صورت لزوم آماده می‌شویم | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «سیاست ما روشن است. می‌خواهیم آرامش گذشته را بازگردانیم اما به موازت آن، خود را برای یک عملیاتِ گستردۀ نظامی به نوار غزه در صورت لزوم آماده می‌کنیم. این همان دستورات من به ارتش است.»

نتانیاهو در طول ماه‌های اخیر چندین بار تلویحاً از اجرای عملیاتِ نظامیِ گسترده علیه نوار غزه در صورت شکست تلاش‌ها برای آتش‌بس با گروه‌های فلسطینی و در صدر آن‌ها جنبش‌های حماس و جهاد اسلامیِ فلسطین سخن گفته است.

این در حالی است که گروه‌های مبارز فلسطینی نیز بر آمادگی خود برای پاسخ قوی به هرگونه تجاوزگریِ رژیم صهیونیستی به نوار غزه تأکید کرده و به نتانیاهو در این باره هشدار داده‌اند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی هفتۀ گذشته (هفتۀ دوم تیرماه) ادعا کردند: «حماس با شلیک 10 موشک به سمت دریا، آن‌ها را آزمایش کرده است.»

وبگاه «خدشوت 24» ضمن اعلام این خبر اعلام کرد؛ شهرک‌‌نشینان در شهرک‌های مجاور غزه نیز گفته‌اند صداهایی شبیه به صدایِ انفجار در شمال نوار غزه شنیده‌اند.

«امیر بوخبوط» تحلیلگر صهیونیستی اعلام کرد: «حماس در حال پیشرفت است، تعداد موشک‌ها در غزه رو به افزایش است و سیاست رژیم صهیونیستی عامل این وضعیت است. پیام حماس برای شلیک موشک‌های آزمایشی نیز کاملاً واضح است؛ اگر پیشرفتی در آتش‌بس نداشته باشد ما به سمت بالا بردن تنش‌ها پیش خواهیم رفت.»

منبع خبر: شبکۀ العالم

برای حملۀ گسترده به غزه در صورت لزوم آماده می‌شویم

49