بی‌اعتنایی آمریکا به ضرب‌الأجل کرۀ شمالی | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

بی‌اعتنایی آمریکا به ضرب‌الأجل کرۀ شمالی

 

رئیس‌جمهوری آمریکا و وزیر امور خارجۀ این کشور نسبت به ضرب‌الأجل رهبری کرۀ شمالی برای واشنگتن در خصوص نشان دادن انعطاف بیشتر در مذاکرات اتمی تا پایان سال 2019 میلادی بی‌اعتنایی خود را نشان دادند. ‌به نقل از خبرگزاری رویترز، این‌ در حالی است که مایک پامپئو، وزیر امور خارجۀ آمریکا گفته است که کیم جونگ اون، رهبری کرۀ شمالی باید پیش از اینکه چنین درخواست‌هایی از ما داشته باشد به وعده‌اش در توقف تسلیحات اتمی عمل کند.

پامپئو دربارۀ اظهارات رهبری کرۀ شمالی که گفته بود «تنها در صورتی مایل است بار دیگر با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار کند که ایالات متحده رویکردی درست داشته باشد» به خبرنگاران، گفت‌: «ترامپ تشخیص می‌دهد تا به صورت دیپلماتیک به سمت جلو حرکت کند.» وی همچنین در ادامه اضافه کرد: «رهبری کرۀ شمالی تعهدی برای خلع سلاح به ما داده است و ما باید ببینیم که آیا نتیجه‌ای در پی خواهد داشت یا خیر، تیم ما با کرۀ شمالی برای ارائه یک مسیر رو به جلو همکاری می‌کند، اما کیم جونگ اون به دنبال این است که این اقدام تا پایان سال 2019 میلادی انجام شود من هم دوست دارم که این اتفاق هر چه‌ سریع‌تر بیفتد.

در همین حال رئیس‌جمهوری آمریکا نیز در مینه‌سوتا تأکید کرد که روابط بسیار خوبی با رهبری کره شمالی دارد و در این باره توضیح داد: «مذاکرات خوب است اما نیازی نیست که به این سرعت اقدام کنیم. در حال‌ حاضر باید دقیق عمل کرد. ما روابط خوبی داریم اما تحریم‌ها هم وجود دارند. با این حال اقدامات مؤثری انجام گرفته است.»

منبع خبر: ایسنا

بی‌اعتنایی آمریکا به ضرب‌الأجل کرۀ شمالی

49