تبریک یک تروریست به تروریستی دیگر؛ نتانیاهو دوست خوبی است! | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

تبریک یک تروریست به تروریستی دیگر؛ نتانیاهو دوست خوبی است!

 

رئیس‌جمهوری آمریکا پیروزی بنیامین نتانیاهو و احزاب حامی وی را در انتخابات رژیم صهیونیستی تبریک گفت.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفید اظهار کرد: «مایلم به نتانیاهو تبریک بگویم. به نظر می‌رسد که او در رقابت‌ها پیروز شده است. ممکن است کمی زود باشد اما ظاهراً نتانیاهو به پیروزی دست یافته است.»

ترامپ دربارۀ نتانیاهو گفت: «او هم‌پیمانی عالی و یک دوست است. با توجه به این واقعیت که نتانیاهو پیروز شده، فکر می‌کنم که ما در زمینه صلح شاهد اقدامات خوبی خواهیم بود!» او با اشاره به شانس برقراری صلح در منطقۀ غرب آسیا میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها، مدعی شد: «فکر می‌کنم ما این شانس را داریم و فکر می‌کنم اکنون با پیروزی نتانیاهو شانس بهتری داریم.»

بنیامین نتانیاهو در انتخابات پارلمانی فلسطین اشغالی که از صبح سه‌شنبه (20 فروردین 1398) آغاز شد بار دیگر به نخست‌وزیری این رژیم انتخاب شد. انتخابات پارلمانی در فلسطین اشغالی از ساعت 7 صبح سه‌شنبه به وقت فلسطین اشغالی (برابر با ۰۸:۳۰ صبح به وقت تهران) برای تعیین کابینۀ جدید رژیم صهیونیستی آغاز شد و ساعت ۲۲ به وقت محلی پایان یافت. انتخابات پارلمان (کنست) رژیم صهیونیستی، هر چهار سال برگزار می‌شود و حزب یا ائتلافی که بیشترین آراء را به دست آورد، نخست‌وزیر آینده را معرفی می‌کند.

منبع خبر: شبکۀ العالم فارسی

تبریک یک تروریست به تروریستی دیگر؛ نتانیاهو دوست خوبی است!

49