تحقیر گنبدآهنین و اشغالگران، پاسخ کوبنده به راکت پراکنی صهیونیست ها | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

همزمان با حمله موشکی جنگنده های رژیم صهیونیستی از داخل سرزمین های اشغالی به اهدافی در جنوب غرب دمشق، پدافند هوایی سوریه با این موشک ها بر فراز استان حمص و حومه منطقه الکسوه در ریف دمشق مقابله کرده است.

المیادین اعلام کرد: در نتیجه انهدام موشک های اسرائیلی به وسیله پدافند هوایی ارتش سوریه در ریف دمشق، صدای انفجارهای مهیبی در این منطقه به گوش رسید.

 به گزارش المیادین، ده ها موشک ارتش سوریه  چهار مرکز نظامی اصلی  صهیونیست ها را در داخل سرزمین های اشغالی هدف قرار داد.

 این مراکز عبارتند از: مرکز نظامی رهگیری اطلاعاتی و الکترونیکی، پایگاه سری اطلاعات مرزی، مرکز نظامی شنود شبکه های مخابراتی و ماهواره ای، مرکز نظامی کنترل ارسال پارازیت، مرکز تنظیمات ارتباطی و فرستنده ها، مرکز کنترل یگان تسلیحات به کار رفته در عملیات نظامی زمینی، فرودگاه بالگردهای نظامی، مقر فرماندهی نظامی تیپ 810 نظامی، مقر فرماندهی گردان های نظامی در منطقه حرمون و مقر زمستانی یگان ویژه موسوم به "بنستیم".

 در داخل هر یک از این مراکز چندین مرکز نظامی اسرائیلی قرار داشته است. شاهدان محلی وقوع انفجارهای بزرگ، آتش سوزی و رفت و آمد گسترده آمبولانس ها را تأیید کرده اند. رسانه های رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند از شهروندان اسرائیلی در منطقه اشغالی جولان خواسته شده است به پناهگاه ها بروند.

 خبرها حاکیست: سامانه گنبد آهنین رژیم صهیونیستی در مقابله با پاسخ موشکی سوریه به مراکز نظامی این رژیم شکست خوردند. پیش از حمله تلافی جویانه سوریه منابع خبری از جمله الجزیره گزارش دادند: رژیم اشغالگر قدس با چند موشک  شهرک البعث در القنیطره در جنوب سوریه را هدف قرار داد.

 همزمان با برگزاری نشست فوق العاده کابینه رژیم صهیونیستی جنگنده های این رژیم به صورت گسترده بر فراز سرزمین های اشغالی به پرواز در آمدند. در این حال برخی خبرها از وقوع دو انفجار مهیب در مرکز دمشق حکایت دارد.از جزئیات انفجار خبری منتشر نشده است.

المیادین به نقل از فرمانده ارتش لبنان نیز اعلام کرد: چهار جنگنده اسرائیلی حریم هوایی لبنان را نقض کردند.

تحقیر گنبدآهنین و اشغالگران، پاسخ کوبنده به راکت پراکنی صهیونیست ها

49