ترامپ ریاست جلسه شورای امنیت درباره ایران را برعهده می­گیرد | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

ترامپ ریاست جلسه شورای امنیت درباره ایران را برعهده می­گیرد

 

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی گفته است که ریاست جلسۀ هفتۀ آیندۀ شورای امنیت درباره ایران را شخصاً بر عهده خواهد گرفت. ترامپ این مطلب را در حساب توییتر خود در روز جمعه، 31 شهریور اعلام کرد. ایالات متحده آمریکا، ریاست دوره‌ای جلسۀ شورای امنیت روز چهارشنبه، ۲۶ سپتامبر (4 مهر) را برعهده دارد و مقامات آمریکایی پیش از این گفته بودند که رئیس‌جمهوری این کشور شخصاً در جلسه شرکت خواهد داشت.

نیکی هیلی، نمایندۀ دائم آمریکا در سازمان ملل، روز سه‌شنبه 28 شهریور ماه با ذکر این ادعا ‌که «به سختی می‌توان منطقه­ای از جهان را یافت که ایران در آن درگیر مناقشه‌ای نباشد» اذعان داشته بود که موضع رئیس­جمهوری آمریکا در این جلسه در مورد ایران و اقدامات آنان در غرب آسیا (خاورمیانه) از جمله محورهای اصلی خواهد بود. این جلسه همزمان با هفتاد و سومین مجمع عمومی سازمان ملل برگزار می­گردد. پیش از این، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، اختصاص این نشست به ایران را «وقیحانه» نامیده بود.

منبع خبر: New York Timesvvvvv

ترامپ ریاست جلسه شورای امنیت درباره ایران را برعهده می­گیرد

49