تلاش برای تضعیف توان نظامی، بازی در زمین دشمن است/ ادامه رزمایش‌ها طبق جدول زمان‌بندی شده | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

  سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز در مراسم آغاز رژه نیروهای مسلح کشورمان در تهران اظهار داشت: به گواهی تاریخ در طی چندین قرن گذشته هیچ‌گاه ملت ایران آغازگر جنگ و تنشی نبوده و تجاوزی به هیچ کشوری نداشته است و این نشان می‌دهد که ملت ایران ملتی

صلح‌جو هستند و تجاوز ددمنشانه رژیم بعثی عراق به ملت انقلاب کرده ایران اسلامی، خود یکی از بارزترین آن‌هاست.

وی ادامه داد: دفاع مقدس که آیینه تمام‌نمای صلح رزمندگان با حمایت شرق و غرب به جنگ فرزندان روح‌الله آمدند؛ اما نتیجه‌ای جز شکست عایدشان نشد. این حادثه بزرگ در تاریخ این کشور ثبت شد و شهدا، جانبازان، رزمندگان، آزادگان، ایثارگران و تک تک ملت ایران ساخت این تاریخ را برعهده گرفتند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: دفاع مقدس ملت ایران باید عبرت کسانی باشد که از صدام و رژیم بعثی عراق با پول و سلاح حمایت کردند و حق همسایگی ما را بجا نیاورند؛ هرچند مورد رأفت قرار گرفتند، اما باید این توصیه را جدی بگیرند که هیچ‌گاه چه خود و چه به نیابت از آمریکا وارد مجادله با ایران نشوند.

سرلشکر باقری افزود: ما برای کسانی که زیر چتر آمریکا و با پشت‌گرمی و همکاری رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی در پی ایجاد ناامنی و ناپایداری در ایران و منطقه‌مان هستند، آینده‌ای بهتر از صدام پیش‌بینی نمی‌کنیم. دشمنان ملت ایران جنگ تحمیلی هشت ساله‌ای را علیه ملت ایران طراحی و اجرا کردند؛ اما این دفاع مقدس به نقطه شکوفایی و درخشندگی خوداتکایی و اعتماد به نفس و حتی الگویی برای کشورهای دیگر تبدیل شد.

وی ادامه داد: دفاع مقدس موجب شکل‌گیری مقاومت اسلامی و ضدصهیونیستی در منطقه راهبردی غرب آسیا شد؛ در واقع جنگی که با یک غافلگیری و تجاوز ناجوانمردانه موجودیت انقلاب را نشانه گرفته بود، به یک فرصت راهبردی برای نمایش پایمردی‌ها و توانمندی‌های نظام و ملت ایران در دفاع از استقلال و تمامیت ارضی و آرمان‌های بلند اسلامی تبدیل شد.

رئیس ستادکل نیروی مسلح تأکید کرد: ملت ایران در طول هشت سال دفاع مقدس نه‌تنها با ارابه‌ی جنگی کشوری به نام عراق می‌جنگیدند، بلکه با یک ائتلاف بین‌المللی از شرق و غرب جنگیدند؛ ما در مقابل پول و اطلاعات آمریکایی‌ها، میراژ فرانسوی، تانک انگلیسی، سلاح شیمیایی آلمانی، پول و دلار سعودی و اماراتی و سربازان مزدور مراکشی، اردنی و مصری جنگیدیم. دفاع مقدس نمونه کم‌نظیر تقابل حق علیه باطل و مقابله‌ی مظلوم با ظالم بود.

سرلشکر باقری با تاکید بر اینکه هر تلاشی برای تضعیف توان نظامی کشور «نادانی» و «بازی در زمین دشمن» است، عنوان کرد: تمام تحرکات دشمن در منطقه تحت رصد دقیق نیروهای مسلح کشورمان قرار دارد و قادر هستیم باتحلیل فعالیت‌های‌شان، اقدامات آنها را قبل از هرگونه اقدامی خنثی سازیم.

وی در ادامه گفت: تاکنون در طول تاریخ ملت‌های جهان، سابقه نداشته که یک کشور به تنهایی با چندین کشور جهان و با ائتلافی علیه خود مواجه شود و در این مواجهه وجبی از خاک خود را به متجاوزان واگذار نکند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: این درحالی است که هرگاه متجاوزی به خاک کشورمان حمله کرده، بخش‌هایی از ایران جدا شده؛ با این وجود ما در دفاع مقدس این افتخار را برای نسل‌های آتی انقلاب با رهبری امام خمینی(ره) ماندگار ساختیم که با وجود همه فشارهایی که علیه ما به‌وجود آوردند، ذره‌ای از خاک کشورمان در درست دشمن، باقی نماند.

سردار باقری در ادامه با اشاره به اینکه دفاع مقدس «جهاد اکبر» را با «جهاد اصغر» تلفیق کرد، افزود: امروز تجربه دفاع مقدس چراغ راه برادران ایمانی ما در سوریه، عراق، یمن، افغانستان و لبنان شده است؛ زیرا در  آن دوران نیروهای مسلح کشورمان با پشتیبانی صنایع، چگونگی ایستادن بر روی پای خود را با روش‌هایی منحصربه‌فرد، آموختند و با اتکا به آن، دشمن را با شکست مواجه ساختند.

وی اضافه کرد: این درحالی است که امروز علی‌رغم تمام تلاش‌های دشمنان و بوق‌های تبلیغاتی و عملیات روانی صهیونیست‌ها، وحدت، انسجام، هماهنگی، هم‌پوشانی و بهترین همکاری‌ها در بین نیروهای مسلح کشورمان حاکم است و این نشان می‌دهد که صیانت از انقلاب و دفاع از آرمان‌های انقلاب، تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا، تضمین شده است.

سرلشکر باقری در ادامه با بیان اینکه راهبردهای نیروهای مسلح کشورمان هوشمندانه و دقیق بوده و برای تأمین امنیت کشورمان و دادن پاسخی کوبنده و قاطع به تهدیدات دشمن طراحی شده است، تصریح کرد: آمادگی‌های دفاعی کشورمان در ترازی قابل قبول برقرار است؛ که این هم برگرفته از تجربه هشت سال دفاع مقدس و سال‌های پس از آن است؛ به نحوی که با استفاده از این تجربه، نیروهای مسلح کشورمان با خلاقیت و ابتکار عمل و نیز با آمادگی کامل مسیر ارتقاء خود را پیش می‌برند.

وی با تأکید بر اینکه توسعه سامانه‌ها و تجهیزات دفاعی در بخش‌های مختلف با قدرت ادامه می‌یابد و دستاوردهای نیروهای مسلح در چارچوب توسعه و قدرت‌آفرینی نیروهای دفاعی کشور است، عنوان کرد: آزمایش‌های نظامی و رزمایش‌ها طبق جدول زمان‌بندی شده ادامه می‌یابد و تحت هیچ شرایطی مورد تعلیق و تعویق قرار نمی‌گیرد و هر وقت صلاح بدانیم آن را رسانه‌ای خواهیم کرد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح تأکید کرد: در برابر هیچ تهدیدی غافل‌گیر نمی‌شویم؛ به همین خاطر آمادگی دفاعی نیروهای مسلح امروز در سطح بالایی قرار دارد و به لطف خدا با رصد دقیق و به موقع، و توسعه قدرت دفاعی، پیشرفت و امنیت کشور که دو روی یک سکه هستند، تضمین خواهد شد.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه نیروهای مسلح با عبرت از گذشته تحت فرماندهی فرمانده کل قوا، انقلابی فکر می‌کنند، انقلابی می‌مانند و انقلابی عمل می‌کنند و این تعطیل‌شدنی نخواهد بود، ادامه داد: تجربه دفاع مقدس به ما آموخته که با اشراف اطلاعاتی عمیق، همواره مراقب غافلگیری‌های دشمن باشیم و این راهبرد نیروهای مسلح است؛ به این جهت تمامی تحرکات دشمن در منطقه تحت رصد دقیق و موشکافانه نیروهای مسلح قرار دارد و قاطعانه می‌گوییم که به لطف خدا ما قادر به تحلیل و خنثی‌سازی اقدامات دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خواهیم بود.

وی افزود: امنیت و آرامش کشور مرهون فداکاری‌های رزمندگان در دفاع مقدس و تداوم آن به دست توانای نیروی مسلح در ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و تلاشگران صنعت دفاعی است؛ بنابراین هر تلاش و اظهارنظری برای تضعیف این توان ارزشمند، نادانی و بازی در زمین دشمن است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان لنگرگاه ثبات امنیت در منطقه پرآشوب غرب آسیا هرگونه عامل بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه ارزیابی می‌کند و امنیت و ثبات منطقه را امنیت خود می‌داند؛ ایران چشم‌داشتی به خاک دیگران ندارد و برای هیچ کشوری در منطقه تهدید نیست.

سرلشکر باقری ادامه داد: شبکه استکبار و صهیونیسم امروز در شرایط دشواری قرار گرفته‌اند؛ آنها آغاز دوران جدیدی را در منطقه تجربه می‌کنند؛ که بارزترین خصیصه آن پایان هژمونی آمریکا در منطقه و تزلزل اساسی در پایه‌های رژیم صهیوینستی است. تقدیر به نفع محور مقاومت و جمهوری اسلامی در حال وقوع است و کسی‌ نمی‌تواند آن را انکار کند.

وی یادآور شد: دشمنان از توانمندی این ملت و محور مقاومت دچار وحشت راهبردی شدند؛ لذا با خرید انبوه تسلیحات و تربیت و حمایت تروریست‌ها و دغل‌کاری تلاش می‌کنند تا محدودیت‌ها و فشارها را بر محور مقاومت افزایش دهند. آن‌ها نگران الگوبرداری کشورهای منطقه از جمهوری اسلامی هستند و موفقیت‌های محور مقاومت در عرصه جنگ‌های نیابتی و تروریست را شکست خود می‌دانند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح در همین زمینه گفت: هدف نهایی آمریکا، رژیم صهیونیستی و سایر حامیان آن‌ها در جنگ‌های نیابتی، تکفیری و فتنه‌های تروریستی نابودی زیرساخت‌های کشورهای اسلامی مانند سوریه و عراق و حذف آنها از محور مقاومت و ایجاد نوعی احساس نیاز و ضرورت در اتکا به آمریکاست.

سردار باقری تصریح کرد: دشمنان از بین بردن محور مقاومت ایران، سوریه و لبنان را در راستای منافع رژیم صهیونیستی دنبال می‌کنند و در نهایت به دنبال مقابله با افزایش نفوذ و توسعه محور مقاومت هستند؛ که به فضل الهی نه‌تنها این هدفشان تحقق نمی‌یابد، بلکه به بستری برای شکست همپیمانان منطقه‌ای آنها تبدیل می‌شود.

این مقام عالی‌رتبه نظامی بیان کرد: ترویج گفتمان جامع اسلام ناب انقلابی و مقتدر و توسعه گفتمان انقلاب اسلامی که باعث افزایش موج گرایش به اسلام و سلطه‌گریزی و استکبارستیزی شده است، ژئوپلوتیک منطقه را تحت تأثیر جدی قرار داده و نکته اصلی نگرانی آمریکایی‌ها از همین مسئله است.

وی گفت: آمریکا برای برهم زدن توازن و کُند کردن روند پیشرفت جهان اسلام، از جریان دست‌ساز وهابیت بهره‌برداری کرد و با تروریسم تکفیری در حال تخریب چهره اسلام و ارائه تصویری وارونه و خشن از مسلمانان به مردم جهان است. نیروهای مسلح مقتدر جمهوری اسلامی ایران ضمن تداوم تلاش‌های جهادگونه و خستگی‌ناپذیری در تبعیت از مقام معظم کل قوا همچنان حافظ و مدافع استقلال و تمامیت ارضی کشور و دنبال‌کننده منافع و آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند و در این راه ذره‌ای تردید به خود راه نمی‌دهند.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح در پایان سخنان خود با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم گفت: این شهدا نشان دادند چه جوان و چه پیر در راستای پیوند نسلی و روحیه انقلابی هستند و شهیدان مدافع حرم که از نسل جوان ما هستند همچون گذشتگان برای جهاد در راه خدا سر از پا نمی‌شناسند.

 

 

 

تلاش برای تضعیف توان نظامی، بازی در زمین دشمن است/ ادامه رزمایش‌ها طبق جدول زمان‌بندی شده

49