توئیت کنایه‌آمیز وزیر امور خارجه در خصوص ترامپ و آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

توئیت کنایه‌آمیز وزیر امور خارجه در خصوص ترامپ و آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا

 

وزیر امور خارجۀ ایران، در شبکۀ اجتماعی توئیتر تناقض مواضع رئیس‌جمهور و آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا را در خصوص ایران، موضوع یک توئیت کنایه‌آمیز قرار داده است.

دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران در صفحۀ رسمی خود در شبکۀ اجتماعی توئیتر به گزارش اخیر آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا واکنش نشان داد. وی در توئیتی نوشت: «لحظۀ ناجور و عجیب هنگامی است که گزارش سازمان‌های اطلاعاتی خود ترامپ با ادعاهای او، جنگ‌طلبان در دولت او و اسرائیلی‌ها در تناقض است. او باید پیش از این به حرف اتحادیۀ اروپا، سازمان ملل متحد و مقامات سابق آمریکا [که همین را قبلاً گفته بودند] گوش می کرد.»

دکتر ظریف به ضمیمۀ این توئیت، تصاویری از پوشش خبری مواضع جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و همچنین گزارش اطلاعاتی جدید آژانس‌های اطلاعاتی آمریکایی منتشر کرده است. وی در این توئیت حساب کاربری دونالد ترامپ در توئیتر را ذکر کرده است.

گزارش سالانۀ ارزیابی از تهدیدهای پیش روی آمریکا روز سه‌شنبه در نشست کمیته اطلاعاتی سنا رونمایی شد. این گزارش ادعاهای «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا را در چند زمینه، از جمله دربارۀ ایران رد می‌کند. در ارزیابی اطلاعاتی جدید آمریکا دربارۀ تهدیدهای جهانی این نتیجه حاصل شده است که ایران در حال حاضر به دنبال توسعۀ برنامۀ تسلیحات هسته‌ای خود برای ساخت بمب نیست.

منبع خبر: وبسایت وزارت امور خارجه

توئیت کنایه‌آمیز وزیر امور خارجه در خصوص ترامپ و آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا

49