توصیه سردار سرلشگر بسیجی دکتر فیروز آبادی به مردم ترکیه | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

سردار سرلشکر بسیجی دکتر سید حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تحولات جاری منطقه و اقدام اخیر آمریکا و برخی کشورها در ارسال سلاح برای تروریست‌های سوریه، گفتند: ورود سلاح‌های اهدایی به منطقه نمی‌تواند فقط برای شمال سوریه باشد چرا که نه آنجا ظرفیت این حجم از تجهیزات را دارد و نه می‌تواند گشایشی در کار تروریست‌ها ایجاد کند.
ایشان افزودند: این نگرانی وجود دارد که این بار شیطان بزرگ طرح خاورمیانه‌ای خود را با متشنج کردن کشورها تحقق بخشد.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با خطرناک توصیف کردن آنچه در صحنه ترکیه و مصر می‌گذرد، تصریح کرد: مردم مسلمان و برادر ترکیه پشت سر رهبران انقلابی خود قرار گیرند و مردم برادر و انقلابی مصر نیز پشت سر مُرسی رئیس‌جمهور انقلابی و منتخب ملت صف بکشند، ملت‌های مسلمان بایستی همچون ملت مسلمان سوریه قاطعانه از رهبران انقلابی و امتحان داده خود حمایت کنند تا این طرح جدید نیز خنثی شود.
سردارسرلشکر بسیجی دکتر فیروزآبادی خاطرنشان کردند: انتقال سلاح‌های مستهلک و دست دوم جنگ آمریکا در افغانستان در مسیرهای چندهزار کیلومتری به منطقه، خطر تحویل این سلاح‌ها در کشورهای مسیر، به شورشیان و نیروهای تندروی هر یک از کشورها را به ذهن می‌آورد.
ایشان با اشاره به لزوم رصد و پیگیری آنچه در پس اقدامات آمریکایی‌ها و حامیان تروریست‌های سوریه می‌گذرد، خطاب به کشورهای منطقه گفت: هر یک از کشورهای مسلمان منطقه باید با هوشیاری این نقل و انتقالات وسیع را زیر نظر بگیرند. هیچ کس و هیچ کشور مسلمانی از حیله دشمنان اسلام در امان نیست و نبایستی در این قضیه غفلت کنند این تحرکات بیش از همه حاکی است که حرمین الشریفین در خطر است.
وی با تمسک به آیه شریفه "اِن اُرید الّا الاصلاح ما استطعت و ما توفیقی الا بالله علیه توکلت و الیه اُنیبُ" اضافه کرد:‌ اینجانب به عنوان یک سرباز فدایی امت اسلام، آنچه را فهمیدم بازگو می‌کنم. کشورهای اسلامی مستقل هستند و باید خود منافع ملی خویش را مراقبت کنند.

توصیه سردار سرلشگر بسیجی دکتر فیروز آبادی به مردم ترکیه

49