تکرار گاف موشکی نتانیاهو | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستیدبنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نمایش رسانه‌ای اخیر، تصاویری متناقض از موشک‌های ایرانی و نام و مشخصات آنها نمایش داده است. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر در یک نمایش رسانه‌ای، ادعاهایی را علیه برنامه موشکی کشورمان بیان کرد که  این اظهارات بازتاب زیادی در محافل رسانه‌ای ضدایرانی داشت.

اما نگاهی کوتاه به آنچه نخست وزیر رژیم صهیونیستی به‌نمایش گذاشت، نشان می‌دهد که اسرائیلی‌ها سعی دارند به‌هرطریقی افکار عمومی را فریب دهند. نتانیاهو در بخشی از نمایش رسانه‌ای خودش،  تصویر چند فروند از موشک‌های بالستیک ساخت ایران را به‌نمایش گذاشته وسپس بدون  ارائه هرگونه سند معتبری، ادعاهایی بی‌اساس را علیه توان موشکی کشورمان مطرح می‌کند.

تصویری که نتانیاهو نمایش می‌دهد، در واقع سه فروند موشک قدر اف، قیام و شهاب3 است و بالای هر موشک به‌طور جداگانه نام و برد آن موشک نوشته شده است. نکته قابل توجه این است، در تصویری که نتانیاهو نمایش داده و روی همان تصویر هم در حال بیان ادعاهایی بی‌اساس علیه برنامه موشکی کشورمان است، نام و تصویر یک موشک اشتباه درج شده و برد یک موشک دیگر هم غلط است. در مهمترین بخش می‌توان گفت که، موشک قیام 800 کیلومتر برد داشته و موشک قدر H طبق اعلام مسئولان نظامی کشورمان، بردی معادل 1650 کیلومتر دارد و این یعنی موشک قیام 850 کیلومتر به‌نسبت موشک قدر اچ،  بردش کمتر است.

تکرار گاف موشکی نتانیاهو

49