حزب‌الله لبنان: دستانی شیطانی در پشت‌پردۀ حملۀ تروریستی اهواز است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

حزب‌الله لبنان: دستانی شیطانی در پشت‌پردۀ حملۀ تروریستی اهواز است

 

جنبش حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای حملۀ تروریستی به مراسم رژۀ نیروهای مسلح ایران در شهر اهواز را محکوم کرد.

 

جنبش حزب‌الله لبنان شامگاه شنبه (31 شهریور 1397) در بیانیه‌ای حملۀ تروریستی اهواز را به‌شدت محکوم کرد.

حزب‌الله در این بیانیه تأکید کرد که «دستانی شیطانی و خبیث» در پشت این اقدام جنایت‌کارانه وجود دارد تا به امنیت و ثبات جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند.

این جنبش ضمن محکومیت شدید حملۀ تروریستی مذکور، این حادثه را صمیمانه به رهبر معظم انقلاب، دولت و ملت ایران و «اهالی شریف» اهواز تسلیت گفت.

حزب‌الله در این بیانیه از خداوند متعال برای خانواده‌های شهداء صبر و استقامت و برای مجروحان این حادثه تروریستی شفای عاجل طلب کرد.

جنبش مقاومت لبنان در بیانیه خود با بیان اینکه دستانی شیطانی و خبیث در پس پردۀ عملیات تروریستی اهواز قرار دارد، علت این حادثه را «پایبندی کامل جمهوری اسلامی ایران به حاکمیت کامل و مخالفت با سیاست تبعیت از آمریکا» دانست.

حزب‌الله همچنین حملۀ تروریستی امروز اهواز را «وکنش صریح و مستقیمی» بر پیروزی‌های بزرگی دانست که محور مقاومت در منطقه رقم زده‌اند.

حزب‌الله لبنان تأکید کرد: «این عملیات [تروریستی] ادامۀ نمونه‌های دیگری از جنگ‌هایی است که ایالات متحده آمریکا و متحدان آن مستقیماً یا با وساطت آن را شروع کرده‌اند و تحریم‌ها و محاصرۀ اقتصادی ظالمانه از جمله این جنگ‌هاست.»

در پایان بیانیه حزب‌الله تأکید شده است که حملات تروریستی این چنینی هرگز نمی‌تواند بر روحیات، توانمدی‌ها، حضور سیاسی و میدانی ایران و حمایت این کشور از جنبش‌ها و گروه‌های مقاومت و مردم فلسطین و سایر ملت‌های آزادی‌خواه و مستضعف در جهان تأثیری بگذارد.

همچنین نمایندگی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران با صدور بیانیه‌ای اقدام تروریستی و حمله جنایتکارانه علیه مردم بی‌دفاع حاضر در مراسم رژۀ هفتۀ دفاع مقدس در اهواز را محکوم کرد.

دفتر جهاد اسلامی در این بیانیه تأکید کرد: «ما در جنبش جهاد اسلامی فلسطین این اقدام تروریستی را که امنیت و ثبات جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار داده، محکوم و این اقدام را در راستای اهداف صهیونیستی آمریکایی در منطقه می‌دانیم.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «جنبش جهاد اسلامی فلسطین بر همراهی و همسویی با جمهوری اسلامی در مبارزه با طرح‌های استکباری در منطقه تأکید می‌کند.»

در پایان بیانیه هم آمده است: «مراتب تسلیت خود را به ولی امر مسلمین، ملت و دولت جمهوری اسلامی ابراز داشته و برای مجروحین شفای عاجل و برای شهدای این اقدام تروریستی علو درجات را از باری تعالی خواهانیم.»

صبح شنبه (31 شهریور 1397) در جریان برگزاری مراسم رژۀ نیروهای مسلح ایران، عناصر تروریستی گروهک الاهوازیه با تیراندازی به سمت این مراسم 29 تن را شهید و ده‌ها تن دیگری را زخمی کردند.

منبع خبر: شبکۀ الکوثر فارسی

حزب‌الله لبنان: دستانی شیطانی در پشت‌پردۀ حملۀ تروریستی اهواز است

49