حزب‌الله: یک خودرویِ نظامیِ صهیونیست‌ها را هدف قرار دادیم | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

حزب‌الله: یک خودرویِ نظامیِ صهیونیست‌ها را هدف قرار دادیم

 

حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که یک خودرویِ نظامیِ رژیم صهیونیستی را در شمال فلسطین اشغالی هدف قرار داده است.

در این بیانیه آمده است: «ساعت ۱۶:۱۵ دقیقۀ عصر روز یک‌شنبه (10 شهریور 1398)، گروهِ شهیدان «حسن زبیب» و «یاسر ضاهر»، یک خودرویِ نظامی صهیونیستی را در مسیرِ پادگان «افیفیم» در شمال فلسطین اشغالی هدف قرار دادند که در اثرِ این حمله تمامیِ سرنشینانِ آن کشته و زخمی شدند.»

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان شامگاه شنبه (9 شهریور 1398) به مناسبت فرا رسیدنِ ماه محرم و ایامِ سوگواری حضرت ابا‌عبدالله الحسین (ع) در مجمتع سید‌الشهداء(ع) در ضاحیۀ جنوبی بیروت بیان داشت: «پاسخ به تجاوزگریِ رژیم صهیونیستی امری قطعی است و تمام تهدیدها جلویِ پاسخ و واکنشِ مقاومت را نخواهد گرفت.»

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز با تأییدِ این حمله، مدعی شد که یک موشکِ ضد تانک از سمت لبنان به سمتِ شمال سرزمینِ اشغالی شلیک شده است. ارتش رژیم صهیونیستی تأیید کرد که چندین موشکِ ضدتانک به خودروها و پایگاه‌های رژیم صهیونیستی برخورد کرده و خساراتی بر جا گذاشته است.

شبکۀ المنار نیز خبر داد که بالگردهایِ رژیم صهیونیستی زخمی‌هایِ ارتش صهیونیستی را به بیمارستانِ «سیف» در منطقۀ «صفد» واقع در منطقۀ «الجلیل» در شمال سرزمین اشغالی منتقل کرده‌اند. این شبکه همچنین از تغییرِ مسیر برخی از پروازها در فرودگاه «بن‌گوریون» تل‌آویو در پیِ پاسخِ حزب الله خبر داد.

منابعِ لبنانی نیز به شبکۀ المیادین اعلام کردند: «هنگامی که نیروهایِ صهیونیستی برایِ انتقال مجروحین وارد عمل شدند در تیررسِ نیروهایِ مقاومت قرار داشتند؛ اما سربازانِ مقاومت اجازه دادند که زخمی‌هایِ صهیونیست‌ها از خودرویِ نظامیِ منهدم شده خارج شده و به عقب منتقل شوند.»

منبع خبر: شبکۀ العالم

حزب‌الله: یک خودرویِ نظامیِ صهیونیست‌ها را هدف قرار دادیم

49