دبیرکل حزب الله لبنان: منتظر استراتژي ترامپ درمورد ايران هستيم/ آمريكا مي خواهد عمر داعش را طولاني كند | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

به گزارش ايلنا به نقل از العالم، «سيد حسن نصرالله» دبيركل حزب الله لبنان، يكشنبه شب (16/7/96) در مراسم هفتمين روز شهادت «علي هادي العاشق» و «محمد حسن ناصر» دو تن از رزمندگان حزب الله لبنان، شهادت اين دو رزمنده را به خانواده آنها تسليت و تهنيت گفت و شخصيت و صفات اخلاقي اين دو شهيد را كه در ايام سوگواري محرم در سوريه به شهادت رسيدند، تشريح كرد.
وي گفت: «محمد حسن ناصرالدين 20 سال داشت كه به شهادت رسيد و از دوران كودكي به دين و جهاد پايبند بود.»
سيد حسن نصرالله خاطرنشان كرد، در آينده خواهيد شنيد كه حزب الله اين جوانان را به زور به جبهه هاي نبرد مي برد اما پدران و مادران و خواهران و برادران اين شهدا راز قدرت ما هستند.
دبيركل حزب الله در اين مراسم گفت: «در جنگ با رژيم صهيونيستي ده ها نفر از اعضاي حزب الله كه تك فرزند پسر بودند و در جنگ با تكفيري ها نيز ده ها نفر از اعضاي حزب الله كه تك فرزند پسر بودند، شهيد شدند.»
وي افزود آنها با اصرار خود در جنگ با رژيم صهيونيستي و تكفيري ها حاضر شدند و به شهادت رسيدند.
وي افزود: سوالي كه در اينجا مطرح مي شود اين است كه چه عاملي باعث مي شود كه اين فرزندان اعم از بزرگ و كوچك به جبهه هاي جنگ بروند و شهيد شوند؟
دبيركل حزب الله لبنان درباره شهيد علي الهادي العاشق معروف به «حاج عباس» گفت كه وي يكي از فرماندهان عمليات آزادسازي اول جنوب لبنان در سال 2000 بود. حاج عباس در جنگ هاي جهادي از فرماندهاي اصلي حزب الله و همچنين يكي از فرماندهان عمليات پيروزي آزادسازي دوم لبنان بود.
سيد حسن نصرالله تاكيد كرد كه حاج عباس در جنگ مقابل تروريسم تكفيري در همه ميادين از عمليات «القصير گرفته تا جنگ اخير جردود عرسال و نبرد القلمون» حضور داشت.
دبيركل حزب الله لبنان گفت: اگر امروز در البقاع و روستاهاي بعلبك امنيت و آرامش وجود دارد به دليل تلاش فرماندهاني نظير حاج عباس و شهدايي نظير محمد ناصر الدين بوده است.
وي تصريح كرد، اين خون شهيدان است كه پيروزي ها را به وجود آورد و باعث پيروزي در آينده مي شود. اين افراد در الباديه سوريه كه مساحت آن ده ها هزار كيلومتر مي باشد به شهادت رسيدند كه اين منطقه ديرالزور و الميادين و البوكمال و مرزهاي سوريه و عراق را شامل مي شود.

دبيركل حزب الله لبنان گفت: چاره اي جز درگير شدن در اين ميدان نبود و همچنان نيز بايد در اين نبرد باشيم چون جنگ با داعش تا زماني كه به طور كامل از بين نرود ادامه خواهد يافت.
سيد حسن نصرالله گفت : «اگر داعش بماند به معناي آن است كه بار ديگر حمله خواهد كرد؛ زيرا حمله كردن، طرح و برنامه داعش است. جايز نيست كه داعش رها شود زيرا يك موجوديت و هويت سرطاني است و براي بازگشت به لبنان برنامه ريزي مي كند.»
راه حلي براي داعش جز ريشه كن كردن آن وجود ندارد به خصوص آنكه مساحت جغرافيايي آن به شدت كاهش يافته است.
دبيركل حزب الله افزود: «بايد تكليف نبرد با داعش مشخص شود؛ زيرا اجازه دادن به بقاي داعش، خطري براي عراق ، سوريه و لبنان است. آمريكايي ها تلاش مي كنند در مسير نبرد با داعش كارشكني كنند.»
وي گفت: «نيروي هوايي آمريكا در برخي مناطق نمي گذارد ارتش سوريه و هم پيمانانش در مناطق تحت كنترل داعش پيشروي كنند. آمريكا مي خواهد عمر داعش را طولاني كند اگر ملت و دولت عراق نبود نبرد با داعش ساليان سال طول مي كشيد.»
دبيركل حزب الله لبنان خاطرنشان كرد، وظيفه داعش تضعيف همگان و تخريب لبنان و سوريه و عراق و نابودي ارتش ها و ملت هاست. مانع تراشي آمريكا در مسير نابودي داعش باعث نمي شود كه نبرد عليه داعش متوقف شود و پايان داعش نزديك است.
وي اعلام كرد، آنچه در منطقه در حال رخ دادن است در حقيقت طرحي آمريكايي - سعودي است كه البته در عراق و لبنان با شكست مواجه شده است و در سوريه نيز اين طرح رو به پايان است.
سيد حسن نصر الله گفت: »مشكل آمريكا با ايران در زمينه برنامه هستهاي نيست بلكه مشكل آمريكا با اين كشور به چالش كشيدن طرح هاي آمريكايي - سعودي در منطقه توسط ايران است.
دبيركل حزب الله لبنان خاطرنشان كرد، آنها (آمريكايي ها و سعودي ها) هر آنچه مي توانستند از نظر امنيتي و رسانه اي به كار گرفتند اما شكست خوردند. از اين رو آنها مي خواهند كساني را كه در برابر طرح آنها ايستاده اند ، مجازات كنند.
سيد حسن نصرالله در ادامه سخنراني خود گفت: «ما در منطقه در برابر يك توطئه جديدي از سوي آمريكا و عربستان قرار داريم و در راس اين توطئه مي خواهند جمهوري اسلامي ايران را هدف قرار دهند. مشكل واقعي آمريكا با ايران اين بوده كه تهران دليل اصلي و واقعي شكست طرح آمريكا و عربستان در منطقه است و به همين دليل بايد بهاي آن را بپردازد و به اين كشور اتهام حمايت از تروريسم زده شود.»

دبيركل حزب الله خاطرنشان كرد، منتطر سخنان ترامپ درباره استراتژي آمريكا براي مقابله با ايران خواهيم بود و اين موضوعي است كه بر تمام منطقه تاثيرگذار خواهد بود.
دبيركل حزب الله لبنان گفت: «سخناني درباره سياست هاي جديد براي مقابله با حزب الله وجود دارد كه حتي روسيه نيز با اين موضوع موافق نيست چون مسكو و تهران از خود دفاع مي كنند و سياست هاي جديد براي مقابله با حزب الله به اين دليل است كه افتخار داشته در پيروزي ها و شكست توطئه ها مشاركت داشته باشد.»
وي تاكيد كرد، قانون مجازات آمريكا ضد حزب الله موضع اين حزب را در رويارويي با سلطه گري آمريكا در منطقه تغيير نمي دهد.
سيد حسن نصر الله با بيان اين كه مقامات سعودي به قدرت منطقه اي حزب الله اذعان دارند، گفت: «در اظهارات وزير سعودي اعتراف ضمني به قدرت منطقه اي حزب الله شنيده شد.»
دبيركل حزب الله افزود: «عربستان سعودي و در كنارش اسرائيل نمي گذارند صلح و ثبات در منطقه برقرار شود.»
وي گفت: «ما در نبردي قرار داريم كه به آن اعتقاد داريم و محور ما امروز در مقايسه با هر زمان ديگري در قوي ترين وضعيت خود قرار دارد.»
دبيركل حزب الله لبنان با بيان اين كه ما خواهان امنيت و صلح هستيم، تاكيد كرد، دستاني كه به سوي لبنان دراز شود آن را قطع خواهيم كرد.

دبیرکل حزب الله لبنان: منتظر استراتژي ترامپ درمورد ايران هستيم/ آمريكا مي خواهد عمر داعش را طولاني كند

49