در مبارزه با تروریسم به افغانستان کمک می‌کنیم | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

دور دوم مذاکرات بین وزرای دفاع جمهوری اسلامی ایران و افغانستان برگزار شد. پس از این نشست، امیر سرتیپ "حاتمی" و سپهبد "طارق شاه‌بهرامی" با حضور در نشست خبری مشترک به سئوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

امیر حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در این نشست خبری با  گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این کشور و همه شهدای محور مقاومت اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در جریان کامل وضعیت و تهدیدات امنیتی افغانستان قرار دارد و بابت اقدامات تروریستی در این کشور که دل هر انسانی را به درد می‌آورد، متاسف هستیم.

وی با بیان اینکه توسعه روابط با کشورهای‌ همسایه و دوست از سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران است، افزود: اشتراکات، ارتباطات دیرینه و پیوستگی‌های متعدد فرهنگی و دینی، تاریخی و مرزی بین جمهوری اسلامی ایران و افغانستان، روابط بین دو کشور را نسبت به سایر کشورها متمایز می‌کند و بحمداللّه مبتنی بر این پیوستگی، مناسبات بسیار خوبی بین ایران و افغانستان حاکم است.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه در طول 40 سال گذشته جمهوری اسلامی ایران پشتیبان "صلح، ثبات و امنیت" در افغانستان و مرزهای مشترک بوده است، تصریح کرد: در این سفر، وزیر دفاع افغانستان ملاقات‌هایی با معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، دبیر شورای عالی امنیت ملی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و فرمانده نیروی انتظامی داشت و مذاکرات بسیار خوبی در این ملاقات‌ها صورت گرفت که در آینده­ی توسعه روابط بین دو کشور تاثیرگذار خواهد بود. وی با بیان اینکه در این ملاقات‌ها ارزیابی‌های دقیقی از میزان روابط بین دو کشور به دست آوردیم، اضافه کرد: ان‌شاءاللّه روابط بین ایران و افغانستان با سرعت بیشتری توسعه پیدا خواهد کرد.

در مبارزه با تروریسم به افغانستان کمک می‌کنیم

49