دستاوردهایِ جدید نیروی زمینی ارتش در حوزۀ رزم زمینی رونمایی شد | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

دستاوردهایِ جدید نیروی زمینی ارتش در حوزۀ رزم زمینی رونمایی شد

 

آخرین دستاوردهایِ نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزۀ رزم زمینی صبح روز پنجشنبه (11 مهر 1398) با حضورِ امیر سرتیپ «محمدحسین دادرس» جانشین فرمانده کل ارتش و امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش، در سازمانِ تحقیقات و جهاد خودکفاییِ نیروی زمینی ارتش رونمایی و به یگان‌هایِ بهره‌بردار تحویل داده شدند.

از میانِ این دستاوردها دو محصولِ جدید در حوزۀ خودرویی و رباتیک است که برایِ نخستین بار رونمایی می‌شود و دیگر تجهیزات تحویل سازمان‌ها و یگان‌هایِ بهره‌بردار شدند.

خودرویِ رویین‌تن نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی

خودرویِ رویین‌تن نیروی زمینی ارتش که یک خودرویِ سبک تاکتیکیِ ضدگلوله است در برابرِ گلوله‌هایِ هسته فولادی مقاومت دارد. بکارگیریِ فناوری‌های نوظهور و بدیع، رعایتِ الزامات الگوی ستاد کل نیرو‌های مسلح و استاندارد‌هایِ دفاعی ایران، قدرت و تحرکِ بالا و توان به وزنِ عالی و همچنین حفظِ جان خدمه و نفراتِ سرنشین در مقابله با تهدیداتِ میدان نبرد و عملیاتِ تروریستی از جمله ویژگی‌هایِ خودروی رویین‌تن نیروی زمینی ارتش است. همچنین این خودرو قابلیتِ نبرد در اراضیِ ذوعارضه و سخت را دارا است.

ربات هوشمندِ شبکه محور (حیدر ۱)

این ربات که دارایِ شش چرخِ فعال ۶ در ۶ است، قابلیت‌هایِ حمل بار، چرخشِ ۳۶۰ درجه و تشخیصِ موانع عبوری را دارا است. بر روی این ربات تیربار نصب شده و قابلیتِ هدفگیری و شلیکِ خودکار به سمت اهداف را دارد.

پهپادِ دست پرتابِ فرپاد

مأموریتِ این پهپاد، شناسایی و مراقبت به منظورِ تجهیز گروهان‌هایِ اطلاعات رزمیِ تیپ‌هایِ متحرکِ هجومی و واکنش سریع است. پهپاد فرپاد مجهز به سامانۀ خلبان خودکار، ایستگاهِ زمینی قابل حمل و تصویربرداری به صورتِ شبانه‌روزی است. این پهپاد به مرحلۀ تولید انبوه رسیده و در اختیارِ یگان‌های نیروی زمینی ارتش قرار دارد.

سامانۀ اخلالگر‌هایِ گنبدی و جهتی

این سامانه قابلیتِ نصب روی خودرو و استقرارِ ثابت و همچنین کشفِ اهداف به صورتِ تصویری را دارد.

سامانۀ هدایت و کنترلِ موشک نقطه‌زنِ لبیک-1 نیروی زمینی ارتش

این سامانه، هدایتگرِ انواع موشک‌های ضد زره است. انجامِ تست‌های آزمایشگاهی، مونتاژِ نهاییِ سیستم جهتِ تست میدانی، و همچنین انجامِ تست‌های میدانی و عملیاتی از جمله اقداماتِ انجام شده بر روی این سامانه است.

منبع خبر: پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران

دستاوردهایِ جدید نیروی زمینی ارتش در حوزۀ رزم زمینی رونمایی شد

49