ديدار معاون سیاسی وزارت امور خارجه با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وين | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

ديدار معاون سیاسی وزارت امور خارجه با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وين

 

دکتر عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه که در وین حضور دارد، به منظور رایزنی در خصوص آخرین وضعیت همکاری‌های فی‌مابین جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با «یوکیا آمانو»، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، دیدار و گفتگو کرد. وی در این دیدار ضمن تشریح آخرین وضعیت همکاری‌های طرفین در خصوص راستی‌آزمایی اجرای برجام، به پیچیدگی و دشواری شرایط کنونی اشاره و ابراز امیدواری کرد که اتحادیۀ اروپا به وظیفۀ خطیر تاریخی خود در این راستا واقف باشد و بتواند توازن از بین رفتۀ بین تعهدات و مزایای ناشی از توافق هسته‌ای را هرچه سریع‌تر بازگرداند؛ چرا که در غیر این صورت، دلیلی برای تداوم اجرای تعهدات از سوی جمهوری اسلامی ایران نیز وجود نخواهد داشت.

دکتر عراقچی همچنین از مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواست تا همانند سه سال گذشته، به طور حرفه‌ای و بی‌طرفانه با موضوعات مربوطه برخورد نماید و استقلال آژانس را در برابر فشارهای برخی نیروهای مخرب بیرونی حفظ نماید. در این دیدار، آمانو نیز ضمن اعلام رضایت از سطح همکاری‌ها میان آژانس و ایران در راستای اجرای برجام، نسبت به تداوم این همکاری‌ها ابراز امیدواری کرد.

منبع خبر: وبسایت وزارت امور خارجه

ديدار معاون سیاسی وزارت امور خارجه با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وين

49