دکتر سیدحسن فیروزآبادی : آمریکا به نفع القاعده در سوریه می‌جنگد | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

سردار سرلشکر بسیجی دکتر سیدحسن فیروزآبادی با اشاره به تحولات جاری در بحران سوریه و بروز فراز و نشیب‌هایی در جبهه شرکای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای برای همراهی با آمریکا در حمله احتمالی نظامی به این کشور، اظهار کرد: سخن از حمله آمریکا به سوریه از هر جهت برای سایر قدرت‌ها می‌تواند مشکلات عظیمی را به بار آورد.
ایشان افزودند: آمریکایی‌ها که پس از 11 سپتامبر با دروغ بزرگ «مبارزه با القاعده» به کشورهای منطقه تهاجم نظامی‌ کرده‌اند، اکنون به نحو القاعده در سوریه می‌جنگند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکایی‌ها در گذشته به القاعده سلاح و آموزش می‌دادند و امروز برای جبران شکست آنها می‌خواهند با یارگیری و ائتلاف‌سازی، سوریه را تضعیف کنند، تصریح کرد: صهیونیست‌ها به عنوان محرک اصلی این نوع عملیات‌ها، با حملات انتقامی مواجه هستند، روسیه نیز با حمله آمریکا به سوریه، پشت جبهه دفاع از قفقاز را از دست خواهد داد و بایستی در نزدیکی مسکو از خود دفاع کند.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح در ادامه خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه که حامی این جنگ ظالمانه هستند با خسارت‌های جدی مواجه خواهند شد.
سردار سرلشکر بسیجی دکتر سیدحسن فیروزآبادی در پایان با اشاره به آگاهی ملت آمریکا نسبت به فریبکاری‌های کاخ سفید در بهانه‌سازی برای لشکرکشی به منطقه، تأکید کرد: مردم آمریکا متوجه می‌شوند که بهانه کاخ سفید در جنگ‌افروزی به نام القاعده یک «دروغ بزرگ» از سوی حاکمان ایالت متحده به ملت آمریکا بوده است.

دکتر سیدحسن فیروزآبادی : آمریکا به نفع القاعده در سوریه می‌جنگد

49