رئیس‌جمهور: اقدام آمریکا علیه سپاه ناشی از کینۀ آن‌هاست | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

رئیس‌جمهور: اقدام آمریکا علیه سپاه ناشی از کینۀ آن‌هاست

 

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه‌شنبه (20 فروردین 1398) در مراسم سالروز ملی فناوری هسته‌ای و رونمایی از ۱۱۴ دستاورد جدید دانشمندان ایرانی در صنعت هسته‌ای با تأکید بر اینکه بزرگترین آرمان، هدف و عمل سپاه پاسداران؛ مبارزه با تروریست‌ها بوده و هست، اظهار داشت: «این سپاه بود که ملت‌های منطقه را از جنایت تروریست‌ها نجات داد.»

رئیس‌جمهور در این مراسم که همزمان با ولادت امام حسین(ع) سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان برگزار شد، گفت: «حضرت ابی­عبدالله الحسین(ع) فرهنگ ایستادگی، ایثار، شهادت و شهامت را به ما یاد داد و امروز روز میلاد بزرگمرد و آزادمردی است که راه ایستادگی در برابر ظلم و ستم و قدرت‌هایی که می‌خواهند ملت‌های جهان را به زیر سلطۀ خود در آورند، به ما یاد داد. امام حسین(ع) به ما آموخت که چگونه در صحنۀ زندگی آمر به خوبی‌ها و نیکی‌ها و ناهی پستی‌ها و زشتی‌ها باشیم.»

دکتر روحانی تأکید کرد: «امروز، روز پاسدار است؛ روز فداکاران و جان‌برکفانی است که از روز اول انقلاب در کنار مردم و با مردم بودند و برای منافع مردم، کشور و انقلاب از راحتی خود گذشتند.  پاسداران عزیز در کنار دیگر مدافعان انقلاب در راه دفاع از کشور و مردم شب‌هایی را به صبح رساندند که هر شب‌ آن از شب قدر بالاتر و باارزش‌تر بوده است. شب قدر فقط شب‌های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ ماه رمضان نیست. ما می‌توانیم شب قدری بیافرینیم که از این شب‌های قدر هم بالاتر است؛ هر شبی که تصمیم، اراده و نقشۀ ما برای رفاه این ملت و توسعۀ ایران و افزایش قدرت ملت باشد، آن شب از شب‌های قدر باارزش‌تر است. سپاه پاسداران و نیروهای فداکار در کشور تا صبح برای راحتی و استراحت مردم نخوابیدند و شب‌های زندگی خود را شب قدر ساختند.»

دکتر روحانی افزود: «اگر عراق و سوریه از ما درخواست کمک کردند که در مقابله با تروریست‌ها و داعش به کمک آن‌ها بشتابیم، ما ساعتی درنگ نکردیم و از شبی که اربیل و سلیمانیه در عراق در حال سقوط بود و گروه تروریستی داعش مردم را به خاک و خون می‌کشید، ملت ایران و سپاه لحظه‌ای برای کمک به عراق و مردم عراق درنگ نکردند. چه کسانی در عراق و سوریه با داعش جنگیدند و سلطۀ این گروه تروریستی را در منطقه پایان دادند؟ این ملت ایران و در رأس آن سپاه پاسداران بود.»

گفتنی است دکتر حسن روحانی ضمن بازدید از نمایشگاهی که در حاشیۀ این مراسم ، از ۱۰۵ دستاورد جدید هسته‌ای در این محل رونمایی کرد و همزمان از ۵ دستاورد؛ سامانۀ کنترلی پیشران هسته‌ای، رادیوداروی پیشرفته در تشخیص و درمان سرطان کبد، سامانۀ کوآنتوم تکنولوژی و یا در هم‌تنیدگی کوآنتومی، دستگاه سانتریفیوژ زونال پیوسته و دستگاه طیف‌سنج مادون قرمز FTIR در محل سالن اجلاس سران رونمایی کرد. رئیس‌جمهور در این مراسم همچنین با ارتباط زندۀ ویدئو کنفرانسی دستور آغاز عملیات و راه‌اندازی ۴ دستاورد شامل: عملیات نصب زنجیرۀ ۲۰تایی سانتریفیوژ و تولید نیمه صنعتی سانتریفیوژ IR6 با سوی ۱۰، مرکز ملی فناوری خلاء، مرکز مدیریت پسمان غنی‌سازی و شتاب‌دهنده پزشکی را در اصفهان و دو مرکز نطنز و فردو صادر کرد.

 

مشروح سخنرانی رئیس‌جمهور در سیزدهمین جشن فناوری هسته‌ای در لینک‌های زیر:

http://dolat.ir/detail/320535

http://president.ir/fa/109153

منبع خبر: پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری

رئیس‌جمهور: اقدام آمریکا علیه سپاه ناشی از کینۀ آن‌هاست

49