رئیس‌جمهور در نشست هیأت دولت: دولت به اقدام سریع برای جبران خسارات آسیب‌دیدگان متعهد است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

رئیس‌جمهور در نشست هیأت دولت: دولت به اقدام سریع برای جبران خسارات آسیب‌دیدگان متعهد است

 

در جلسۀ عصر یکشنبه (18 فروردین 1397) هیأت وزیران، دستگاه‌های مسئول و وزارتخانه‌های کشور، نیرو، راه و شهرسازی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جهاد کشاورزی، مشاهدات میدانی و گزارش‌های دریافت شده از مناطق سیل‌زده را به استحضار اعضای دولت رساندند.

رئیس‌جمهور در این جلسه که ریاست آن را برعهده داشت، ضمن تشکر و قدردانی از ستاد مدیریت بحران، کلیه دستگاه های اجرایی، جمعیت هلال احمر، ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروهای مردمی و صدا و سیما که با حضور در کنار مردم و اطلاع‌رسانی به موقع، به یاری آسیب‌دیدگان پرداختند، بر مراقبت حداکثری از سلامت و زندگی مردم و پایداری سدها تأکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با توجه به بی‌سابقه بودن گستردگی و میزان بارش‌ها در کشور حداقل در یکصد سال اخیر، مشارکت همگان و کلیۀ دستگاه‌ها و نهادها را در ساماندهی مناطق سیل‌زده و کمک به جریان عادی زندگی مردم ضروری دانست و خواستار سرعت عمل هرچه بیشتر کلیۀ مسئولان در این خصوص شد.

دکتر روحانی همچنین ضمن موظف نمودن کلیۀ دستگاه‌های مسئول به ارائه ارزیابی دقیق از میزان خسارت به واحدهای مسکونی، صنفی و صنعتی، مزارع و باغات کشاورزی و دامداری‌ها، بر تعهد دولت نسبت به اقدام سریع برای جبران خسارات آسیب‌دیدگان مطابق قاعده‌ای که در جلسۀ قبلی هیأت وزیران تصویب شده است، تصریح کرد. رئیس‌جمهور همت و بردباری مردم در استان‌های گلستان، مازندران، خوزستان، لرستان، کرمانشاه، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و سایر مناطق سیل‌زده و مشارکت همگان در کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان را ستود و آن را نمونه‌ای کم‌نظیر از همبستگی ملی دانست.

منبع خبر: پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری

رئیس‌جمهور در نشست هیأت دولت: دولت به اقدام سریع برای جبران خسارات آسیب‌دیدگان متعهد است

49