رئیس‌جمهور: رأی دیوان بین‌المللی دادگستری، پیروزی بزرگی برای ملت ایران است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

رئیس‌جمهور: رأی دیوان بین‌المللی دادگستری، پیروزی بزرگی برای ملت ایران است

 

رئیس‌جمهور، حفظ و ارتقای امید و اعتماد عمومی را عمده‌ترین وظیفۀ پیش روی دولت و دلسوزان کشور دانست و تأکید کرد: «دولت و همۀ جناح‌های سیاسی و نهادها و بخش‌های مختلف نظام و کشور، باید حفظ و ارتقای امید و اعتماد عمومی را به‌عنوان مهم‌ترین سرمایۀ کشور و نظام، اصلی‌ترین مسألۀ خود بدانند.»

 

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر چهارشنبه (11 مهر 1397) در دیدار جمعی از فعالان سیاسی، گفت: «اگر پیگیری و تلاش دولت نبود، برجام حتی قبل از خروج آمریکا از این توافق از دست می‌رفت. نکتۀ مهم دیگر موضع کشور پس از خروج آمریکا از برجام بود که اگر با تدبیر عمل نمی‌شد، امروز وضعیت مناسبی نداشتیم و کشورهایی که اکنون مقابل آمریکا ایستاده و با ما همراهی می‌کنند، در مقابل ما قرار می‌داشتند. موضع مدبرانۀ نظام پس از اعلام خروج آمریکا از برجام، کشور را از یک خطر بزرگ نجات داد.»

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: «دولت در ۵ سال گذشته موفقیت‌های چشمگیری داشته است. در همین ایام اخیر، حضور موفقی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد داشتیم که به عرصۀ رویارویی کامل ایران و آمریکا تبدیل شده بود و هیچ‌کس نیست که در این مصاف آمریکا را پیروز میدان بداند.»

دکتر روحانی اضافه کرد: «رأی تأمینی امروز دیوان بین‌المللی دادگستری نیز موفقیت حقوقی و سیاسی بزرگ و قابل ملاحظه‌ای است که اگر چه احتمالاً دولت آمریکا از اجرای آن سر باز خواهد زد، اما به هر حال این پیروزی بزرگی برای ملت ایران است که توانسته در یک نهاد بین‌المللی، آمریکا را محکوم کند. مسائل مختلف بزرگی در عرصه‌های بین‌المللی، اقتصادی و سیاسی پیش رو است که فقط با همفکری و یاری همگانی می‌توانیم از عهدۀ حل و فصل آن‌ها برآییم.»

رئیس‌جمهور اظهار داشت: «توقعات از دولت باید متناسب با شرایط غیرعادی و حساسی باشد که در آن قرار داریم. وضعیت پیش روی کشور پیچیده است. اگر این دولت بر سر کار نبود، شاید حتی پیش از اعلام آمریکا، ایران از برجام خارج شده بود و امروز وضعیت بغرنجی داشتیم. امروز با تدبیر دولت از خطر بزرگ و اصلی عبور کردیم و برای مدیریت مشکلات پیش رو باید همه دست به دست هم دهیم.»

حاضران در این نشست با اشاره به ضرورت ارائۀ اطلاعات و توضیحات به موقع و کافی به مردم تأکید کردند که تمام بخش‌های دولت به‌ویژه بدنۀ دولت در سراسر کشور، باید ارتباط صمیمی و نزدیک خود با مردم را تقویت کرده و تنگناها و مشکلات را تا حد امکان برای مردم تشریح کنند.

 

جزئیات بیشتر در لینک زیر:

http://dolat.ir/detail/313367

منبع خبر: پایگاه اطلاع‌رسانی دولت

رئیس‌جمهور: رأی دیوان بین‌المللی دادگستری، پیروزی بزرگی برای ملت ایران است

49