رئیس‌جمهور کرۀ جنوبی: صرف نظر کردن کرۀ شمالی از سلاح هسته‎ای جدی است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

رئیس‌جمهور کرۀ جنوبی: صرف نظر کردن کرۀ شمالی از سلاح هستهای جدی است

 

رئیس‌جمهوری کرۀ جنوبی، 2 مهر 97 در مقر سازمان ملل اذعان داشت که ارادۀ کرۀ شمالی برای صرف نظر کردن از سلاح هسته‎ای جدی است و این عزم تغییر نخواهد کرد. مون جائه این، در جمع خبرنگاران گفت که در سفر اخیرش به کرۀ شمالی، توانسته‎اند در مسیر حل مسأله خلع هسته­ای شبه‌جزیرۀ کره، به نتیجه رسیده و یک توافقنامۀ خوب نیز امضا کنند.

رئیس‌جمهوری کرۀ جنوبی افزود، کیم جونگ اون رهبر کرۀ شمالی بارها از اعتماد خود نسبت به ترامپ سخن گفته و ابراز امیدواری کرده است که هرچه زودتر با دونالد ترامپ ملاقات داشته باشد تا به همراه آمریکا روند از بین بردن سلاح‎های هسته‎ای این کشور را آغاز کنند. در پی تمایل رهبر کره شمالی، دونالد ترامپ نیز گفته است که خبر دیدار مجدد وی با کیم جونگ اون به‌زودی اعلام می‎شود. کاخ سفید نیز با انتشار بیانیه‎ای اعلام داشت که ترامپ در ملاقات با مون جائه این، دیدار او با کیم جونگ اون را بسیار موفق دانسته و گفته است که تحقق آرزوی مشترک غیر اتمی شدن کامل و قابل تأیید در کرۀ شمالی هنوز به انجام کارهای زیاد نیاز دارد. رهبران دو کشور عقیده دارند که ادامۀ تحمیل فشار بر کرۀ شمالی بسیار مهم است.

منبع خبر: CNN

رئیس‌جمهور کرۀ جنوبی: صرف نظر کردن کرۀ شمالی از سلاح هسته‎ای جدی است

49