رئیس‌جمهور کرۀ شمالی تغییر کرد | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

رئیس‌جمهور کرۀ شمالی تغییر کرد

 

مجمع عالی خلق کره در اولین نشست خود بعد از انتخابات در اقدامی کم‌سابقه رئیس کابینۀ این کشور موسوم به رئیس پرزیدیوم را تغییر داد.

در یکی از کم‌سابقه‌ترین تغییرات در رأس قدرت کرۀ شمالی طی سال‌های اخیر، مجمع عالی خلق کرۀ شمالی در اولین نشست خود بعد از انتخابات، رئیس‌جمهور یا رئیس پرزیدیوم این کشور را تغییر داد. همچنین «کیم‌جونگ‌اون» رهبر کرۀ شمالی مجدداً به عنوان رئیس کمیسیون امور دولتی حزب کارگران کره انتخاب شد و همچنین یک لقب جدید نیز از طرف مجمع قانونگذاری این کشور دریافت کرد. لقب جدید کیم‌جونگ‌اون «نمایندۀ عالی همۀ مردم کره‌ای» است که از طریق یک فرمان ویژه در ماه فوریه 2019 (بهمن‌ماه 1397) به وی اعطا شده بود اما تا روز جمعه آشکار نشده بود. رسانه‌های کره از روز جمعه (23 فروردین 1398) از این عنوان برای کیم‌جونگ‌اون نیز استفاده کرده‌اند.

براساس گزارش آسوشیتدپرس، در یک تغییر محسوس، «چو ریونگ هائه» به عنوان رئیس‌جمهور و رئیس پرزیدیوم کرۀ شمالی انتخاب شد و جایگزین «کیم‌یونگ‌نام» شد. براساس گزارش‌ها، نمایندگان مجمع عالی خلق همچنین دربارۀ بودجه سال 2018 بحث و گفتگو کردند و بودجۀ سال 2019 را نیز مورد تصویب قرار دادند.

منبع خبر: شبکۀ الکوثر فارسی

رئیس‌جمهور کرۀ شمالی تغییر کرد

49