رئیس جنبش جهاداسلامی فلسطین در گفت وگو با ستاد خبری همایش: اختلافات داخلی کشورهای اسلامی به آینده جهان اسلام آسیب می رساند | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

رئیس جنبش جهاداسلامی فلسطین در گفت وگو با ستاد خبری همایش:
اختلافات داخلی کشورهای اسلامی به آینده جهان اسلام آسیب می رساند
رئیس جنبش جهاداسلامی فلسطین گفت: امروز بیشتر کشورهای اسلامی درگیر اختلافات داخلی هستند که این ممکن است به آینده جهان اسلام آسیب برساند.
به گزارش روابط عمومی همایش نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی، رمضان عبدالله با اشاره به حضور پرشور اندیشمندان، رهبران و علمای جهان اسلام در این همایش اظهار کرد: این نشست و هم اندیشی بدون شک می تواند جلوی هجومی که امروز علیه اسلام است را بگیرد.
وی افزود: متاسفانه امروز بیشتر کشورهای اسلامی درگیر اختلافات داخلی هستند که این ممکن است به آینده جهان اسلام آسیب برساند.
رئیس جنبش جهاداسلامی فلسطین خاطرنشان کرد: ما باید از این چنین کنفرانس هایی استقبال کنیم چراکه به عنوان پشتوانه ای برای جلوگیری از تهدیداتی که علیه ما وجود دارد، محسوب می شود.
عبدالله در ادامه با بیان اینکه درحال حاضر فشارهای زیادی روی دنیای اسلام به ویژه در منطقه خاورمیانه وجود دارد، تصریح کرد: ما با برگزاری این اجلاس امیدواریم بتوانیم از حجم این فشارها بکاهیم، قطعا امروز مسئله فلسطین نقطه اشتراکی در میان جوامع اسلامی است و ازینرو می توان در این همایش تصمیمات راهبردی در رابطه با مسئله فلسطین و قدس اتخاذ کنیم؛ در واقع حضور ما در این کنفرانس به منزله این بوده که برای مسئله قدس اهمیت قائل هستیم.
گفتنی است همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی با حضور جمعی از نخبگان اندیشمندان، رهبران و متفکران جهان اسلام از 32 کشور جهان به مدت 2 روز در مرکز همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است.
انتهای پیام/

رئیس جنبش جهاداسلامی فلسطین در گفت وگو با ستاد خبری همایش: اختلافات داخلی کشورهای اسلامی به آینده جهان اسلام آسیب می رساند

49