رئیس ستاد کل نیورهای مسلح: همه پرسي كردستان توطئه رژيم صهيونيستي و استكبار است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

سردار سرلشكر پاسدار باقري رئيس ستادكل نيروهاي مسلح ديروز در مراسم زيارت عاشورا و آئين بزرگداشت هفته دفاع مقدس در جمع پرسنل و مديران وزارت اطلاعات، جنگ تحميلي را حادثه سنگيني براي كشور عنوان كرد و گفت : دشمنان بعد از همه حوادثي كه براي جلوگيري از به ثمر نشستن انقلاب اسلامي ايجاد كردند و بدنبال به زانو در آوردن نظام بودند در نهايت كشور را با تجاوز نظامي مواجه كردند و فرزندان اين مرز و بوم با اجراي عمليات هاي بزرگي به لطف پروردگار و بركت خون شهدا و نفس قدسي امام (ره) پيروزي در جنگ به ارمغان آمد.
رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح ازجمله درس هاي هشت سال دفاع مقدس را مراقبت از غافلگير نشدن، مهلت نفوذ ندادن به دشمن و همراهي و همكاري دستگاه هاي اطلاعاتي براي جلوگيري از تهديدات عنوان كرد.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام نقش و تاثير خدمات وزارت اطلاعات در دفاع مقدس را برجسته و خوب توصيف و تاكيد كرد: دستگاه اطلاعاتي اگر به دشمن مهلت نفوذ و عمليات ندهد بركات زيادي حاصل خواهد شد و نمونه همكاري هاي مشترك زيادي دراين زمينه با وزارت اطلاعات داريم .
وي در بخش ديگري از سخنان خود مسئله همه پرسي در كردستان عراق را توطئه دانست و اظهار داشت: پشت اين مسئله رژيم صهيونيستي و استكبار جهاني قرار دارد.
سرلشكر باقري با ابراز خوشحالي از ابقاي محمود علوي در وزارت اطلاعات اظهار داشت: نيروهاي مسلح از همكاري وزارت اطلاعات برخوردار است و ما قدردان اين همكاري و هماهنگي هستيم و در دوره مسئوليت آقاي علوي اين همكاري و هماهنگي ها بيشتر شد و ما اعلام مي كنيم كه مسير ما مسير هم افزايي است.
شايان ذكر است سرلشكر باقري در بدو ورود مورد استقبال حجت الاسلام و المسلمين سيد محمود علوي وزير اطلاعات و جمعي از معاونين وزير قرار گرفت سپس بر مزار شهداي گمنام حاضر شده و با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا اداي احترام كرد.

رئیس ستاد کل نیورهای مسلح: همه پرسي كردستان توطئه رژيم صهيونيستي و استكبار است

49