رئیس مجلس اعلای عراق در گفت وگو با ستاد خبری همایش تاکید کرد : اختلافات داخلی مهمترین تهدید جوامع اسلامی | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

رئیس مجلس اعلای عراق در گفت وگو با ستاد خبری همایش تاکید کرد
اختلافات داخلی مهمترین تهدید جوامع اسلامی
رئیس مجلس اعلای کشور عراق گفت: مهمترین چالشی که امروز پایه های بیداری اسلامی در منطقه را تهدید می کند، اختلاف میان جوامع اسلامی است.
به گزارش روابط عمومی همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی، حجت الاسلام و المسلمین عمار حکیم با اشاره به بیداری اسلامی در منطقه اظهار کرد: ما باید خودمان را در برابر بیداری اسلامی که در منطقه رخ داده مسئول بدانیم.
وی افزود: مهمترین چالشی که امروز پایه های بیداری اسلامی در منطقه را تهدید می کند، اختلاف میان جوامع اسلامی است؛ در واقع این وظیفه اندیشمندان و رهبران جهان اسلام است که بتوانند بر این چالش ها غلبه کنند.
رئیس مجلس اعلای عراق با اشاره به برگزاری همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی خاطرنشان کرد: قطعا این کنفرانس می تواند مقدمه ای باشد برای جهانی سازی اندیشه اسلامی؛ به تعبیری دیگر ما با این چنین کنفرانس هایی فراگیری و جهانی سازی بیداری اسلامی را تمرین می کنیم.
حجت الاسلام حکیم تصریح کرد: ما باید از این فرصت هایی که به دست آمده به بهترین نحو استفاده کنیم و بتوانیم پایه های این انقلاب جهانی و اسلامی را در صحنه های بزرگ به خودکفایی برسانیم.
گفتنی است همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی با حضور جمعی از نخبگان اندیشمندان، رهبران و متفکران جهان اسلام از 32 کشور جهان به مدت 2 روز در مرکز همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است.
انتهای پیام/

رئیس مجلس اعلای عراق در گفت وگو با ستاد خبری همایش تاکید کرد : اختلافات داخلی مهمترین تهدید جوامع اسلامی

49