رئیس مجلس شورای اسلامی: قراردادن سپاه پاسداران جزء گروه‌های تروریستی نشانگر عمق جهالت رژیم آمریکا است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

رئیس مجلس شورای اسلامی: قراردادن سپاه پاسداران جزء گروه‌های تروریستی نشانگر عمق جهالت رژیم آمریکا است

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما پشتیبان همۀ پاسداران خواهیم بود، گفت: «از نظر ما دولت آمریکا و نیروهای مسلح این کشور نماد تروریسم بین‌المللی در ابعاد نظامی و اقتصادی است

دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسۀ علنی صبح روز سه‌شنبه (20 فروردین 1398) در نطق پیش از دستور خود گفت: «امروز سوم شعبان مصادف است با میلاد باسعادت سیدالشهدا امام حسین(ع) است که این روز مبارک را به همۀ رهروان آن حضرت و مجاهدان فی سبیل الله، ملت عزیز و نمایندگان محترم تبریک و تهنیت عرض می‌کنم؛ همچنین سپاه پاسداران نیز مزین شده است به این ولادت گرانقدر؛ روز پاسدار را به همۀ عزیزان پاسدار تبریک عرض می‌کنم.»

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه رفتار ننگین رژیم آمریکا در این روزها که با وقاحت و پررویی سپاه پاسداران را جزء گروه های تروریستی اعلام کرد، نشان‌گر عمق کینه ورزی و سفاهت و جهالت این رژیم است، اظهار داشت: «کیست که نداند سپاه بیشترین ضربه را به تروریسم خطرناک در منطقه زده و کیست که نداند که این نیروی زُبده و انقلابی از بدو پیروزی انقلاب مستمراً در کنار ملت با گروه‌های تروریستی به مقابله پرداخت، همان تروریست‌هایی که متکی به حمایت قدرت‌های بزرگ بودند و چه مجاهدت‌هایی در این راه داشت.» وی در ادامه با بیان اینکه سپاه در دفاع مقدس، در دفاع از سرزمین، در دفاع از ملت ایران و در دفاع از انقلاب اسلامی رُکن اصلی مقاومت بود، عنوان کرد: «سپاه در جبهه‌ای جانفشانی کرد که همۀ قدرت‌های بزرگ در کنار صدام قرار گرفته بودند و در سال‌های اخیر که تروریست‌های دست‌ساختۀ آمریکا، منطقه را به آتش کشیده بودند این سپاه بود که در مقابل آن‌ها ایستاد و کمر آن‌ها را شکست.»

دکتر لاریجانی همچنین با اشاره به اینکه مجاهدت سپاه در مقابل تروریسم چیزی نیست که از چشم ملت‌ها مخفی باشد، ابراز داشت: «آقای ترامپ شما فراموش کردید که بارها خودتان گفتید اشکال دولت آمریکا در ایجاد و تقویت گروه‌های تروریستی مثل داعش بوده است؟ مگر وزیر خارجۀ آمریکا اذعان نکرد که دولت ایالات متحده داعش را به وجود آورد؟ پس یا دچار فراموشی هستید و یا بیش از حد بی‌پروایید.» رئیس نهاد قانون‌گذاری کشورمان ادامه داد: «مگر سخنان نخست‌وزیر فقید پاکستان خانم بی نظیر بوتو را به خاطر ندارید که اعلام کرد یک ضلع اصلی تشکیل گروه‌های تروریستی در افغانستان، آمریکا بوده است؟ لذا امروز دولت آمریکا باید پاسخگو باشد که مؤسس و حمایتگر گروه‌های تروریستی بوده است و نه سپاه پاسداران.» وی در ادامه با بیان اینکه وزیر خارجۀ نادان آمریکا، پاسداران مجاهد را به اخاذی متهم می‌کند که واقعاً در تاریخ چنین دولت بی‌شرمی نمونه نداشته است، گفت: «آقای ترامپ با وقاحت اخاذی از سعودی و برخی کشورهای منطقه را نقطۀ قوت خود می‌داند و اعلام و افتخار می‌کند که برای شرکت در اجلاس ریاض بیش از 100 میلیارد دلار اخاذی کرده است. شما یک دولت دزد هستید و این مدال را خود به سینۀ خود نصب کرده‌اید.»

دکتر لاریجانی اضافه کرد: «آقای ترامپ... می­دانیم چرا به این روز افتاده‌اید. چرا که تصور می‌کردید با خروج از توافق هسته‌ای می‌توانید به ایران ضربه بزنید، اما موفق نشدید. تصور می‌کردید در سال گذشته می‌توانید فروش نفت ایران را به صفر برسانید، اما موفق نشدید. تصور می‌کردید ایران چهلمین سال انقلاب را نخواهد دید، اما دیدید که ملت با شکوه‌تر در پاسداشت انقلاب خویش حضور یافتند. تصور می‌کردید می‌توانید با کمک تروریست‌ها در شرق و غرب ایران، آشفتگی امنیتی ایجاد کنید و پول و سلاح به تروریست‌ها دادید و مستقیم یا نیابتی برای شما عمل کردند اما موفق نشدید.» وی افزود: «همانطور که مسئول خزانه‌داری شما اعلام کرد با همۀ تمهیدات به میدان آمدید تا مشکلات داخلی برای ایران به وجود آورده و ملت را به ستوه آورید، اما ملت مقاوم ایران در مقابل شما ایستاد و این اقدام شما بیش از آنکه قدرت شما را مشخص کند، عجز شما را نشانگر است که به ستوه آمده‌اید. اما بدانید اگر سپاه که در قلب ملت ایران جای دارد و عامل امنیت کشور است را متهم می‌کنید، همۀ ملت ایران مفتخر است که پشتیبان سپاه است و همۀ ما افتخار می‌کنیم که پاسدار باشیم.»

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی این اقدام ننگین سردمداران رژیم آمریکا را محکوم می‌کند، خاطرنشان کرد: «ما پشتیبان همۀ پاسداران خواهیم بود و از نظر ما دولت آمریکا و نیروهای مسلح این کشور نماد تروریسم بین‌المللی در ابعاد نظامی و اقتصادی است.»

منبع خبر: خبرگزاری خانۀ دولت

رئیس مجلس شورای اسلامی: قراردادن سپاه پاسداران جزء گروه‌های تروریستی نشانگر عمق جهالت رژیم آمریکا است

49