رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا: علمای اسلامی باید مانع دخالت جریان های انحرافی در حرکت های مردمی شوند | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا:
علمای اسلامی باید مانع دخالت جریان های انحرافی در حرکت های مردمی شوند
رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا گفت: امروزه ما شاهد نوعی دخالت جریان های انحرافی در حرکت های مردمی و تلاش آن ها برای سرقت انقلاب های منطقه هستیم که در این راستا نباید علما سکوت کنند بلکه باید نقش تاریخی خود را در زمینه واقع گرایی ایفا کنند.
حجت الاسلام والمسلمین رضا غلامی در گفت وگو با ستاد خبری همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی، با اشاره به نقش علمای اسلام در تحول هندسه قدرت جهانی اظهار کرد: نقش علمای اسلام در این راستا تبیین واقعیت ها برای مسلمانان جهان و تلاش برای زنده نگه داشتن موج جدیدی است که امروز در عرصه بیداری اسلامی شاهد آن هستیم.
وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی متاثر از حرکتی که امام راحل داشتند بیداری متعددی در منطقه شکل گرفت، همچنین ما قوی ترین موج را در سال های اخیر در قالب انقلاب های منطقه شاهد هستیم.
رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا، خاطرنشان کرد: علما و نخبگان جهان اسلام در شکل گیری این موج نقش موثری داشتند، مردم در بسیاری از کشورهای اسلامی بیدار شدند و بسیاری از واقعیت ها را امروز به خوبی درک می کنند.
وی تصریح کرد: امروز مردم حاضر نیستند که شرایط به وضع کنونی ادامه پیدا کند، بلکه خواستار تغییر در کشورهای خود و نیز در تحولات جهانی هستند.
حجت الاسلام والمسلمین غلامی تاکید کرد: قطعا علما، اندیشمندان و نخبگان جهان اسلام می توانند در این راستا بسیار موثر باشند؛ امروزه ما شاهد نوعی دخالت جریان های انحرافی در حرکت های مردمی و تلاش آن ها برای سرقت انقلاب های منطقه هستیم که در این راستا نباید علما سکوت کنند بلکه باید نقش تاریخی خود را در زمینه واقع گرایی ایفا کنند.
وی افزود: علمای جهان اسلام باید کاری کنند این انقلاب ها که مولود آرمان های مقدس انقلاب اسلامی و مولود به صحنه آمدن توده مردم است در مسیر خود ادامه حیات بدهد حتی اگر به دلایلی از مسیر منحرف شد به مسیر اصلی خود برگردد و بتواند قطعه ای از پازلی باشد که باید امروز آن را در جهت دستیابی به تمدن نوین اسلام چینش کنیم.
گفتنی است همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی با حضور جمعی از نخبگان اندیشمندان، رهبران و متفکران جهان اسلام از 32 کشور جهان به مدت 2 روز در مرکز همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است.
انتهای پیام/

رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا: علمای اسلامی باید مانع دخالت جریان های انحرافی در حرکت های مردمی شوند

49