رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا: هدف اصلی غرب از جهانی شدن، تداوم استعمار است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا:
هدف اصلی غرب از جهانی شدن، تداوم استعمار است
رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا با بیان اینکه جهانی شدن با محوریت انقلاب اسلامی، مقدمه جهانی شدن اسلامی در دوران ظهور امام زمان (عج) است، گفت: هدف اصلی غرب از جهانی شدن، تداوم استعمار است.
به گزارش روابط عمومی همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی، دومین روز از همایش نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی با برگزاری 6 نشست تخصصی پیرامون تحول هندسه قدرت جهانی آغاز به کار کرد.
نشست "مدیریت راهبردی تحولات دوره گذار و پیچ تاریخی" از جمله کمیسیون های تخصصی روز دوم این همایش بوده که به همت مرکز تحقیقات فرهنگی ژرفا، پژوهشکده مطالعات راهبری و امنیت ملی دانشگاه عالی دفاع ملی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه شهید بهشتی در سالن شیخ مفید مرکز همایش های صدا و سیما هم اکنون در حال برگزاری است.
مقالات ارائه شده در این نشست تخصصی در قالب محورهایی نظیر "زمینه ها و ظرفیت های راهبردی اسلام در جهانی شدن و تحول هندسه قدرت جهانی"، "بررسی جایگاه دیپلماسی عمومی در هندسه نوین قدرت در عرصه جهانی"، اهمیت ایمان به وعده های الهی در مدیریت تحول دوره گذار و قدرت های نوظهور در هندسه آینده جهان" است.
حجت الاسلام و المسلمین رضا غلامی رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا مقاله خود را در این نشست با عنوان " زمینه ها و ظرفیت های راهبردی اسلام در جهانی شدن و تحول هندسه قدرت جهانی " ارائه داد.
وی در ارائه مقاله خود با بیان اینکه اسلام از همه آنچه برای انجام ماموریت جهانی نیاز دارد، برخوردار است، اظهار کرد: پیام اسلام فراگیر بوده و به تمام نیازهای متنوع انسان و جامعه انسانی در اعصار گوناگون پاسخ می دهد؛ اسلام علاوه بر استفاده از روش ها و ابزارهای اختصاصی، قادر است از همه روش ها و ابزارهای پیشرفته بشری برای انتشار جهانی پیامش استفاده کند البته باید در نظر داشت که اسلام فقط به انتقال پیام اکتفا نمی کند، بلکه به دنبال تحقق عملی پیام اسلام است.
رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا با اشاره به جایگاه انقلاب اسلامی ایران افزود: انقلاب اسلامی ایران، به تبع از اسلام، دغدغه جهانی داشته، بنابراین یک حرکت جهانی است.
به گفته وی مهم ترین اهداف اسلام در جهانی شدن، ایجاد صلح و آرامش در جهان، آبادانی دنیا و بهره مندی انسان ها از ظرفیت ها و امکانات جهانی به نحو عادلانه و حیات طیبه است درحالی که هدف اصلی غرب از جهانی شدن، تداوم استعمار است.
حجت الاسلام غلامی با بیان اینکه برخلاف ظاهر نرم برای جهانی شدن غربی، در باطن روح نظامی گری و قابلیت بهره گیری از قدرت سخت وجود دارد، تاکید کرد: جهانی شدن غربی، با انتخاب آزادانه شکل نمی گیرد، از سوئی به دلیل شکل نگرفتن جهانی شدن غربی در بستر ارزش های الهی و انسانی، آن ها همواره بشر را در معرض خشونت، نزاع های خونین و لطمات جدی به طبیعت و محیط زیست قرار می دهند.
وی با تاکید براینکه امروز اسلام با تفکر و محوریت انقلاب اسلامی، رقیب جدی غرب به حساب می آید، خاطرنشان کرد: آثار جهانی انقلاب اسلامی قابل انکار نیست و نیز شاهدیم که پروژه های اسلام هراسی و ایران هراسی به ضد خود تبدیل شده است، امروز هندسه قدرت جهانی به نفع اسلام در حال تحول است.
رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه سبک زندگی اسلامی به سرعت در سطح جهان رو به گسترش است، تصریح کرد: جهانی شدن با محوریت انقلاب اسلامی، مقدمه جهانی شدن اسلامی در دوران ظهور منجی (عج) است.
"الگوها و نظریه های تحول هندسه قدرت جهانی"، "شناخت ظرفیت های راهبردی دنیای اسلام در تحول هندسه قدرت جهانی"، "چالش ها و آسیب های دنیای اسلام در تحول هندسه قدرت جهانی"، "دستاوردهای جهاد علمی در شکل گیری هندسه قدرت"، "آینده پژوهی انگاره های اجتماعی تحول هندسه قدرت جهانی در سطح (ملی، منطقه ای و بین المللی)"، "مدیریت راهبردی تحولات دوره گذار و پیچ تاریخی"؛ عنوان نشست های تخصصی صبح امروز همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی هستند.
گفتنی است همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی با حضور جمعی از نخبگان اندیشمندان، رهبران و متفکران جهان اسلام از 32 کشور جهان به مدت 2 روز در مرکز همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است.
انتهای پیام/

رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا: هدف اصلی غرب از جهانی شدن، تداوم استعمار است

49