رهبر کرۀ شمالی: باید با خودکفایی به تحریم‌کنندگان ضربه بزنیم | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

رهبر کرۀ شمالی: باید با خودکفایی به تحریم‌کنندگان ضربه بزنیم

 

رهبر کره شمالی در اولین اظهارنظر عمومی خود پس از نشست شکست‌خورده ویتنام، گفت: «پیونگ‌یانگ باید به تلاش برای خودکفایی هرچه بیشتر، ادامه دهد

«کیم جونگ اون» رهبر کرۀ شمالی روز چهارشنبه (21 فروردین 1398) گفت این کشور باید با تلاش برای خودکفایی هرچه بیشتر، به تحریم‌کنندگان خارجی که قصد دارند به پیونگ‌یانگ فشار وارد کنند، «ضربه‌ای جدی» بزند.

این اولین اظهار نظر عمومی کیم پس از نشست شکست‌خورده سران کرۀ شمالی و آمریکا است که ماه پیش در هانوی ویتنام برگزار شد. به نوشتۀ خبرگزاری «رویترز»، او در این سخنرانی بر لزوم ادامۀ تلاش برای توسعۀ اقتصادی، که سال گذشته به عنوان اولویت نخست این کشور اعلام شد، ادامه دهد.

خبرگزاری رسمی کرۀ شمالی در این مورد به نقل از رهبر این کشور نوشته است: «ما باید با پیشبرد تولید سوسیالیستی به سطحی بالا از خودکفایی سازگار با شرایط و وضعیت ما و متکی بر قدرت، فناوری و منابع خود، به نیروهای متخاصمی که به اشتباه مصمم هستند که با تحریم ما را ساقط کنند، ضربه‌ای جدی وارد کنیم.»

کیم جونگ اون و دونالد ترامپ روزهای ۸ و ۹ اسفند 1397 در ویتنام دیدار کردند، اما این نشست به دلیل اصرار دولت آمریکا به موکول شدن رفع تحریم‌ها به خلع سلاح کامل کرۀ شمالی، بی‌نتیجه پایان یافت. در روزهای گذشته رسانه‌های کرۀ شمالی تصاویر متعددی از بازدیدهای اخیر رهبر این کشور از طرح‌های اقتصادی منتشر کرده‌اند. هرچند کیم در نطق روز چهارشنبه‌اش مستقیماً از آمریکا نام نبرده، اما اشاره به تحریم و نیروهای متخاصم، نشان می‌دهد لحن او در قبال واشنگتن تندتر شده است. اظهارات او ساعاتی پیش از دیدار رؤسای‌جمهور آمریکا و کرۀ جنوبی مطرح شده است. این هفته برخی منابع گزارش دادند که رئیس‌جمهور کرۀ جنوبی از ترامپ خواهد خواست بخشی از تحریم‌های پیونگ‌یانگ رفع شود.

منبع خبر: شبکۀ العالم فارسی

رهبر کرۀ شمالی: باید با خودکفایی به تحریم‌کنندگان ضربه بزنیم

49