روساي جمهور ايران و قزاقستان بر ضرورت توسعه همه جانبه روابط تهران – آستانه تاكيد كردند | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

حجت الاسلام دکتر حسن روحاني، رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران در اين ديدار كه روز يكشنبه و در حاشيه اجلاس سران كشورهاي اسلامي در آستانه پايتخت قزاقستان انجام شد، با تبريك برگزاري موفق اولين اجلاس سران كشورهاي عضو سازمان همكاري اسلامي در حوزه علم و فناوري به رييس جمهور قزاقستان، گفت: آستانه تا به حال به شهر صلح و دوستي شهره بود و از اين پس، علم و فناوري نيز به اوصاف اين شهر اضافه خواهد شد.

ایشان قزاقستان را كشوري مهم در منطقه و سازمان همكاري اسلامي دانسته و اظهار داشتند: روابط تهران و آستانه در طول 25 گذشته همواره رو به رشد بوده و ما از توسعه همكاريها استقبال مي كنيم. دو كشور در موضوعات مورد علاقه طرفين و در مسائل بين المللي همواره همكاري و همراهي هاي سازنده اي داشته اند.

نورسلطان نظربايف رييس جمهور قزاقستان نيز با تشكر از حضور دكتر روحاني در اين اجلاس، آن را براي كشورش بسيار حائز اهميت توصيف كرد و گفت: انتخاب دوباره جنابعالي از سوي مردم ايران، نشانگر اعتماد مردم به شما و اطمينان براي ما در راستاي تداوم روابط دوستانه دو كشور است.

وي با اشاره به اينكه قزاقستان همواره در كنار ايران بوده و خواهد بود، تصريح كرد: جنابعالي در مساله هسته اي تلاشهاي زيادي كرديد و در اين زمينه موفق هم بوديد. ايران با وجود تحريم هاي گسترده پيشرفتهاي زيادي كرده است و قزاقستان كه همواره در كنار ايران بوده، امروز بيش از هر زمان ديگري آماده و مشتاق توسعه همكاري ها و روابط با ايران است.

روساي جمهور ايران و قزاقستان بر ضرورت توسعه همه جانبه روابط تهران – آستانه تاكيد كردند

49