روسیه خود را به برجام متعهد می‌داند | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس را اقدامی خطرناک توصیف کرد. 

دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران که به مسکو سفر کرده پیش از دیدار با سرگئی لاوروف، همتای روس خود در واکنش به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس، به ارائه توضیحاتی پرداخت.

دکتر ظریف بعد از دیدار و گفت‌وگو با لاوروف اعلام کرد که روسیه همچنان خود را به برجام متعهد می‌داند. به گفته ظریف، روسیه و ایران هر آنچه که از دستشان برآید انجام می‌دهند تا توافق هسته‌ای پابرجا بماند.

وی با اشاره به اینکه ایران امیدوار است برای تامین منافع خود از روسیه، چین و کشورهای اروپایی تضمین بگیرد، گفت: هدف نهایی تمامی این مذاکرات، تضمین حقوق شهروندان ایرانی است که در چارچوب برنامه اقدام مشترک ضمانت شده است. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در رابطه با انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس گفت: متاسفانه دولت آمریکا به نقض حقوق بین الملل عادت کرده است. وی بر همکاری ایران و روسیه در مورد حفظ برجام تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ایران افزود: شاهد اقدامات خطرناک رژیم اسرائیل در قبال قدس هستیم.

لاوروف نیز اعلام کرد که به زودی با کشورهای امضا کننده برجام در مورد خروج آمریکا از این توافق مذاکره خواهد کرد.

گفتنی است، روز گذشته دکتر ظریف به چین سفر کرده بود و خبرگزاری شین‌هوا گزارش داد که ونگ یی وزیر خارجه چین در این دیدار گفته است که کشورش رفتاری «بی‌طرف، منصفانه و مسئول» را در قبال برجام در پیش خواهد گرفت.

روسیه خود را به برجام متعهد می‌داند

49