زارعی مطرح کرد: تفکر اسلامی نسخه شفابخش مشکلات جهانی | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

زارعی مطرح کرد:
تفکر اسلامی نسخه شفابخش مشکلات جهانی
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر ایدئولوژی‌های غربی به بن بست رسیده است و تنها تفکر اسلامی است که می تواند مشکلات و معضلات جهانی را حل کند.
علی اصغر زارعی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی همایش بین المللی "نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی"، در خصوص برگزاری اجلاس های این چنینی اظهار کرد: این اجلاس ها کم ترین دستاوردی که برای جمهوری اسلامی ایران می‌تواند داشته باشد آگاه سازی ملت‌های مسلمان منطقه از توطئه دنیای استکبار برای ضربه زدن به وحدت مسلمین است.
وی کشتار و ظلم و ستمی که در جای جای جهان به مسلمانان منطقه وارد می شود را ناشی از غفلت آنان از وحدت و یکپارچگی دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز مسلمانان جهان به راحتی در کشورهایی نظیر آفریقای جنوبی کشته می شوند و این ناشی از دوری جامعه اسلامی از وحدت و یکپارچگی است و این گونه نشست‌ها می تواند تلنگری باشد برای اتحاد جامعه اسلامی در برابر صهیونیسم جهانی و دشمنان دنیای اسلام که از هرگونه فرصتی برای ضربه زدن به جامعه اسلامی استفاده می کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به مفاهیم و پیام های مختلف اسلام در خصوص مبارزه با استکبار اشاره کرد و گفت: ما در آموزه‌های اسلامی و در میان پیشوایان دینی نمونه‌های زیادی از استکبار ستیزی ومبارزه با زورگویی را داریم که می تواند بسیاری از مسائل و مشکلات جهانی را برطرف کند.
زارعی افزود: قیام امام حسین (ع) و نهضت عاشورا که به عنوان سرمشق انقلاب اسلامی ما مطرح شده است ثمرات فراوانی را در سال‌های دفاع مقدس و بعد از ان داشته است و مقاومت مردم مظلوم لبنان و فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی و همچنین بیداری ملت‌های مسلمان منطقه در برابر دیکتاتورهای دست نشانده غرب از نمونه‌های عینی این مسئله به شمار می رود.
وی نقش دانشگاهیان و نخبگان جامعه اسلامی را در هم افزایی ملت‌های مسلمان منطقه بسیار مهم و تاثیر گزار دانست و افزود: در حال حاضر دانشگاهیان و نخبگان کشورهای اسلامی می توانند به عنوان خط اول مبارزه با دشمن و حفظ وحدت و یکپارچگی دنیای اسلام را به مسیر اصلی خود در ترسیم هندسه جدید جهانی برسانند و دنیا را از وادادگی موجود که ناشی از القای تفکر امپریالیستی است نجات دهند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید بر اشترکات جامعه اسلامی را یکی از اصلی ترین ابزارهای حفظ وحدت در میان مسلمانان دانست و تاکید کرد: ملت‌های مسلمان جهان در شرایط کنونی با توجه به مفاهیم غنی و اصیل اسلامی اشترکات فراوانی را دارند که با تاکید بر آنها و دوری از تفرقه افکنی می توان به قدرتمند تر شدن جامعه اسلامی برای تاثیرگذاری بیشتر در ترسیم هندسه جدید جهانی کمک کرد.

زارعی مطرح کرد: تفکر اسلامی نسخه شفابخش مشکلات جهانی

49