سازمان همکاری اسلامی نسبت به انتقال هرگونه نمایندگی دیپلماتیک به قدس هشدار داد | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

سازمان همکاری اسلامی نسبت به انتقال هرگونه نمایندگی دیپلماتیک به قدس اشغالی، هشدار داد و آن را نقض آشکار حقوق ملت فلسطین و نادیده گرفتن قانون بین الملل توصیف کرد.

این سازمان روز دوشنبه، 13/9/96در بیانیه ای که در پی نشست فوق العاده نمایندگان دائم کشورهای عضو این سازمان در جده عربستان منتشر شد، اعلام کرد که هیچگونه اقدام خصمانه ای را که باعث خدشه دار شدن وضعیت قدس شود، نخواهیم پذیرفت. 

سازمان همکاری اسلامیی از قدس به عنوان جوهر اصلی موضوع فلسطین یاد کرد و گفت:صلح فراگیر و عادلانه جز با بازگشت قدس اشغالی به فلسطین به عنوان پایتخت آن محقق نخواهد شد.
این سازمان از تمامی کشورها و نمایندگی های بین المللی خواسته به هیچ وجه اقدامات اسرائیل را برای تحمیل قوانین خود بر قدس نپذیرند.

پیشتر رسانه ها از قصد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای اعلام شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در روز چهارشنبه خبر داده بودند.

رئیس جمهوری آمریکا که تاکنون دوبار قانون کنگره این کشور مبنی بر انتقال سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی به شهر قدس را تعلیق کرده، در آستانه پایان ضرب الاجل جاری قرار دارد.
بر اساس این گزارش، ترامپ قصد دارد قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شناسایی کند، اما در عین حال انتقال سفارت را دوباره تعلیق کند.

سازمان همکاری اسلامی نسبت به انتقال هرگونه نمایندگی دیپلماتیک به قدس هشدار داد

49