سران اتحادیۀ اروپا توافق «برگزیت» را تصویب کردند | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

سران اتحادیۀ اروپا توافق «برگزیت» را تصویب کردند

 

به دنبال کش و قوس‌های بسیار دربارۀ خروج انگلیس از اتحادیۀ اروپا، در نشست روز یکشنبه (4 آذر 1397) سران این اتحادیه، پیش‌نویس «برگزیت» را تصویب کردند و آن را به لندن ارائه دادند.

به دنبال نشست سران اتحادیۀ اروپا در بروکسل، «پیش نویس» برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیۀ اروپا) به تصویب رسید. پس از حل مخالفت اسپانیا با توافق برگزیت به دلیل اختلاف بر سر سرنوشت جبل‌الطارق،  نشست سران اتحادیۀ اروپا روز یکشنبه (4 آذر 1397) برگزار شد و سران موافقت خود را با توافق صورت گرفته بین اتحادیه و انگلیس تصویب کردند.

پیشتر در خبرها آمده بود که قرار است عصر یکشنبه ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا و دونالد توسک رئیس شورای اروپا دیدار و دربارۀ توافق برگزیت رایزنی کنند. با تصویب توافق برگزیت در نشست سران اتحادیۀ اروپا، حالا این توافق در اختیار نخست‌وزیر انگلیس قرار خواهد گرفت تا او این توافق را در پارلمان این کشور به تصویب نمایندگان برساند. پیش‌تر در خبرها آمده بود که تنها 4 ماه دیگر تا زمان خروج انگلستان از اتحادیۀ اروپا باقی است اما با توجه به مخالفت‌های نمایندگان ارشد پارلمان این کشور با توافق کنونی برگزیت، آیندۀ مبهمی در انتظار این توافق است. رئیس کمیسیون اروپا، امروز در بروکسل در اظهاراتی خطاب به نمایندگان پارلمان انگلیس ابراز امیدواری کرد که آنها توافق موجود بین اتحادیۀ اروپا و انگلیس درباره برگزیت را تأیید کنند.

منبع خبر: شبکۀ العالم فارسی

سران اتحادیۀ اروپا توافق «برگزیت» را تصویب کردند

49