سردار وحیدی: حضور نخبگان اسلامی بزرگ ترین ظرفیت برای ایفای نقش در "هندسه جدید جهانی" است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

وزیر سابق دفاع وامور پشتیبانی گفت: در حال حاضر جهان اسلام ظرفیت عظیمی از نخبگان، متفکران و دانشمندان مختلفی را دارد که می توانند با استفاده از مبانی غنی اسلامی نقش موثری در تغییر هندسه جدید جهانی ایفا کنند.
سردار احمد وحیدی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی همایش بین المللی "نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی"، در خصوص تغییر در هندسه قدرت جهانی که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده است، اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به اینکه کشورهای قدرتمند و مستکبر دنیا از لحاظ مبانی مختلف دچار مشکلات عدیده ای شده‌اند، همان طور که رهبرمعظم انقلاب اسلامی مطرح کرده اند، هندسه قدرت جهانی در حال تغییر و تحول است.
وی به وجود متفکران، نخبگان و علمای مختلفی که در جهان اسلام تاثیرگذار هستند، اشاره کرد و افزود: در حال حاضر جهان اسلام ظرفیت عظیمی از نخبگان، متفکران و دانشمندان مختلفی را دارد که می توانند با استفاده از مبانی غنی اسلامی نقش موثری در تغییر هندسه جدید جهانی ایفا کنند، بنابراین برگزاری این اجلاس می تواند به شناخت این ظرفیت کمک بیشتری کند.
وزیر سابق دفاع و امور پشتیبانی به نقش جمهوری اسلامی ایران در وحدت میان مسلمانان در 35 سال گذشته اشاره کرد و گفت: در 35 سال گذشته جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری همواره توانسته است منادی وحدت وهمدلی در دنیای اسلام باشد و خار چشم صهیونیست ها و مستکبرین جهان به حساب بیاید.
سردار وحیدی بیداری اسلامی ملت‌های منطقه در سال های اخیر را ناشی از پیام روشن انقلاب اسلامی در خصوص اسلام خواهی و استکبارستیزی دانست و تصریح کرد: ملت‌های منطقه به خوبی پیام روشن انقلاب ما در خصوص استکبارستیزی و اسلام خواهی را درک کرده‌اند و پیشرفت‌های کشور ما در عین حفظ استقلال و تمامیت ارضی سبب شده است که جمهوری اسلامی به عنوان یک الگو در جهان اسلام مطرح باشد.
وی در پایان تلاش دشمن برای انشقاق میان ملت‌های مسلمان را چالش مهم پیش روی دنیای اسلام دانست و گفت: در حال حاضر مهم ترین چالشی که در دنیای اسلام وجود دارد، تلاش مستکبران جهانی و صهیونیست‌ها برای ضربه زدن به وحدت امت اسلامی از طرق مختلف است.
وحیدی یادآور شد: از جمله این چالش ها می توان به تقویت گروه های تکفیری و وهابی و حمایت از تروریست ها اشاره کرد که نمونه آن در سوریه و عراق قابل مشاهده است و نخبگان جهان اسلام در اجلاس‌های این چنینی باید بر حفظ وحدت جامعه اسلامی در برابر این گروه‌ها تاکید کنند.

سردار وحیدی: حضور نخبگان اسلامی بزرگ ترین ظرفیت برای ایفای نقش در "هندسه جدید جهانی" است

49